Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen tényezők tudják a...

Milyen tényezők tudják a havit befolyásolni?

Figyelt kérdés

Mindjárt 15 leszek, de még nem jött meg az első mensim. És már gondoltam pár rossz dologra, pedig tudom, nem kéne.

Semmi cicim nincsen, a menszesznek semmi jele sincs. Fehérfolyásom két éve megvan, tavagy kb volt a bugyimon egy fél centi pirosas-barna folt, azóta semmi. párszor volt egy olyan időszakom, hogy azt hittem meg fog végre jönni. Azt gondolom, hogy talán azért nem jött még meg, mert nagyon keveset iszok. Naponta max fél. Litert talán. A másik, hogy akárhányszor gondoltam hogy na végre itt az idő, bestresszeltem egész nap azon rágódtam, paráztam is. Aztán nem jött meg. Ez a két tényező mennyire befolyásolja? Ha ez nem, akkor lehet hormonproblémára is gyanakodni?

A családban mindenkinek korán Megjött. (sok köztünk a nő)

A másik hogy mindenem megvan csak a mellem és a mensin nem. Szőrzetem mindenhol van elég régóta már.



2016. márc. 20. 19:48
 1/3 A kérdező kommentje:
Annyit még hozzátennék, hogy orvoshoz nem merek és nem is nagyon akarok menni. Az anyámmal ilyen téren meg nem igazán tudok beszélni.
2016. márc. 20. 19:50
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy a kevés folyadék miatt, mert én is keveset ittam akkoriban és 12 évesen jött meg. Viszont jó lenne ha legalább 2 litert meginnál,én is nehezen ittam az elején annyit. Mostmàr megszoktam és igényli isna szervezetem. A menstruáció miatt szerintem semmi okod az aggodalomra,még nem csúsztál ki az időből. Orvoshoz sem érdemes menned emiatt, mert ez emberfüggő. Lehet a családban másnak is ilyen korban jött meg először és örökölted,de lehet pl a testsúly miatt is. Ha vékony vagy,keveset eszel,akkor előfordulhat hogy később jön meg. A lényeg hogy emiatt ne aggódj, inkább élvezd ki amíg nem kell ezzel foglalkoznod. Sajnos nekem az első alkalomtól kezdve mindig meg jött,az elején sokszor nagyon rövid ciklusaim voltak és nagyon megszenvedtem vele. Mostmár 10 év után kezdek megbékélni vele,de azért a fájdalmak még most is ki tudnak készíteni. Remélem neked szerencséd lesz,mert sokaknak meg egyáltalán nem fáj,meg nem ilyen erős.
2016. márc. 21. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Semmi probléma, nem kell emiatt orvoshoz menned, majd ha 17 évesen is ugyanez lesz, majd akkor kell csak orvoshoz menni. A fél liter viszont nagyon kevés, emiatt a szerveid sem tudnak rendesen fejlődni. Az pedig Murphy törvény, hogy ha rágondolsz, nem jön, ha épp nem azon rágódsz, tuti megjön, és első pillanatban azt se tudod, mi ez :DDD

Az valamilyen szinten általában befolyásolja, hogy mikor kezdődött az anyukádnak (neked akkor egy évvel előbb, de ez NEM törvényszerű) nekem pl 2 évvel később kezdődött

egy megoldás van, várni...

2016. márc. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!