Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi van ha nem tartottam magam...

Mi van ha nem tartottam magam a fogamzásgátlásban előírt 21 napos periódushoz?

Figyelt kérdés
Új nőgyógyász és más fogamzásgátlót írt fel nekem. Persze szóvá tettem,de mondta ez jobb és hogy minden nap szedjem az első m.naptól. Persze mensi.zavarom lett. Most éppen megint késik ez a negyedik nap és előtte több mint egy hónapig véreztem. Most olvastam a neten ezt a 21napos periódusos szedést. Félre lettem tájékoztatva? Nagy gondom lehet belőle?
2016. márc. 21. 08:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem érthetö a kérdésed, elég zavarosan fogalmazol.


Van olyan fog. gátló, amit 21+7-es rendszerben kell szedni, azaz 21 tabletta, 7 nap szünet, meg van olyan, amit folyamatosan, ez az adott gyógyszertöl függ és nem az "olvastam a neten"-töl.


Emellett nem írtad - pedig fontos lenne - hogy milyet szedtél régebben és mit írtak fel most.


A zavar meg lehet egyszerüen a gyógyszerváltástól, idöbe telik, mire átáll a szervezeted az új gyógyszerre.


Mindenképpen javaslom, hogy olvasd el a betegtájékoztatót, mert ott egyértelmüen leírják a szedés módját és ahhoz kell magad tartani, ha azt akarod, hogy hatásos legyen.


Ezen kivül értelmes dolog lenne visszamenni az orvoshoz, és neki mondani el a konkrét problémáidat, mert ö a szakember!

2016. márc. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%
hátttő,nem igazán értem,de a mensi első napján kellett elkezdened,onnantól 21 napig szedni, aztán 7nap szünet,makd újra 21 tabi,megint 7 nap szünet,nem igazán értem,hogy te hogyan szedted
2016. márc. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Sajnos külföldön vagyok,a beteg tájékoztató sem magyar. Az orvos,drága és nem hajlandó telefonon sem konzultálni. azt mondta akár mi van szedjem.
2016. márc. 21. 10:01
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha olyan tablettát szedsz folyamatosan, amiben szünetet kéne tartani, akkor abból vérzési zavar lesz.

Egyébként rohadt egyszerű kitalálni, milyen, mert mennyi szem van egy levélben...ha 21, akkor kell 7 napos szünet. Ha 30, akkor nem.

2016. márc. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Sajnos külföldön vagyok,a beteg tájékoztató sem magyar. Az orvos,drága és nem hajlandó telefonon sem konzultálni. azt mondta akár mi van szedjem."


HOL vagy külföldön? Mert adott esetben van itt valaki, aki tud segíteni a betegtájékoztató elolvasásában. De ha ott élsz, akkor illene legalább ilyen szinten tudni a nyelvet!

Az meg, hogy egy orvos telefonon nem konzultál, normális, telefononf ugyanis legfeljebb sürgös esetben adhat tanácsot az elsösegélyre addig, amíg személyesen oda tudsz menni.


Ha meg drágának találod az orvost, akkor gondold végig, ha nem rendesen, elöirás szerint szeded a gyógyszer, akkor könnyne terhes lehetsz és egy gyerek felnevelése sokkal több pénzbe kerül, mint egy vizsgálat/konzultáció díja

2016. márc. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha előtte szedtél egy másikat, akkor simán a szünet után kell folytatni az újjal. Rád ez esetben nem érvényes az első naptól, szokták mondani, mert elfelejtik kb hogy előtte szedtél mást. Nekem is mondta a dokim, visszakérdeztem és kijavította magát, hogy jaa tényleg.

Amúgy írd meg a nevét, lehet ismerjük. Akkor tudunk többet segíteni.

2016. márc. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!