Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az Aviva torna tényleg hatásos...

Az Aviva torna tényleg hatásos, vagy csak egy vonzó placebo?

Figyelt kérdés

Sajnos volt egy spontán vetélésem és módszereket keresek rá, hogy ne ismétlődhessen meg. A csapból is az Aviva torna folyik, fantasztikus sikertörténetek meg minden, de érdekes módon egy darab "független" szakmai oldalt se találtam, ami ajánlaná. Szinte csak a módszerrel kapcsolatos honlapokon, ill. babás fórumokon istenítik, meg a Blikk és Antal Vali, de sehol nem írja le mondjuk egy orvos, hogy igen, tényleg jó... Kicsit szektásnak tűnik a dolog.

Gondolom, ártani nem árt, de némileg gyanakvással viseltetek iránta. Lehet, hogy már csak azért is kipróbálom. :)

Szerintetek?


2016. márc. 21. 11:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én sok-sok évvel ezelőtt elvégeztem egy pár alkalmas tanfolyamot. Tóth Lívia oktatta. Még a munkáltatóm fizette ki ezt a pár alkalmas tornát, ezért mentem csak el és nem volt semmi bajom. Elsőre furcsák voltak a mozdulatok és nem is annyira hittem benne, de végig csináltam.

Aztán valamikor elég erős lett a vérzésem. Gondoltam, kipróbálom az erre való gyakorlatot. Csináltam otthon, a BKV-n amit lehetett és a vérmennyiség drasztikusan lecsökkent.

Egy hónapra rá megint erős volt a menzeszem, így megint csináltam a gyakorlatot és megint láttam különbséget.

Pár alkalommal görcsös volt a menstruációm. A görcsre való gyakorlatotokat végeztem otthon és rövid időn belül teljesen elmúlt a fájdalom. Amúgy pedig évek óta nincs semmilyen görcsöm, még a miómám miatt sem.

Kb. 2 éve diagnosztizáltak miómákat. A második kontrollon már olyan nagyok voltak, hogy az orvos azt mondta, amint erős lesz a vérzésem, azonnal menjek és műteni kell. Nagyon megijedtem, így előszedtem az Avivás könyvet és naponta csináltam a gyakorlatokat. Semmit nem változtattam a táplálkozáson és gyógyszert sem kaptam rá. A torna után fél évvel mentem az újabb kontrollra és picivel kisebbek lettek a miómák. Most az utolsó kontrollon (igaz még mindig megvannak) valamitől majdnem a felére csökkentek a miómák.

Azt gondolom, teljesen mindegy, hogy a szervezetem csökkentette le valahogy a miómákat vagy a napi Avivás tornák segítettek, mert a lényeg, hogy drasztikusan lecsökkent a méretük. Ha meg erős lenne a vérzés, még aznap rendezem a tornával.

Az, hogy manapság változott-e az Avivás torna valamiben, azt nem tudom. Viszont elmondhatom, mindenképpen megérte elsajátítanom a gyakorlatokat és a könyveket megvenni hozzá. Akkoriban semmi köze nem volt semmilyen szektához (mint írtam, a jelen helyzetet nem ismerem), nem köteleztek minket semminek a megvételére és nem volt semmilyen kötelező/elvárt dolog vagy valamilyen vásárlási kényszer a torna helyén.

Azt gondolom, mindenképpen előnye származik belőle az embernek, ha ezt megtanulja vagy / és más intim tornát.

Ha a csapból is ez folyik, akkor nem véletlen folyik....

Menj el, ha gondolod, olvasd el a könyvet és Te magad döntsd el, neked miben és mennyire hatásos. Viszont csak úgy hatásosak a gyakorlatok, ha valaki tényleg csinálja, nemcsak gondolkodik ezen egy fotelben.

Csak két hátrány jutott eszembe: fizetni kell a megtanulásáért vagy / és a könyvekért és pár alkalommal el kell menni megtanulni. Más hátrány nincs a gondolatomban. Viszont - így több évvel a megtanulása után is - elmondhatom, jóval több előnye van mind önmagamra nézve, mind pedig a környezetemre nézve, mert többeknek is át tudtam adni a tapasztalatokat és nekik is segített.

A "független" szakmai szervezetekről pedig annyit, hogy az üzleti gondolkodásmód sok helyen eluralkodott, erről csak ennyit írnék, ill. szerintem az Avivásoknak nem is kell reklám, mert mennek hozzájuk így is sokan (vagyis anno alig fértünk el a teremben).

Ha elmész, akkor semmilyen hátrányod nem lesz (csak egy kis anyagi - és időveszteség, de ez felülmúlja az előnyeit), ha végigcsinálod és ha sűrűn gyakorolod is, akkor még egy csomó mindent tudsz pozitívan befolyásolni a szervezetedben.

Ez nem egy ismeretlen gyógyszerről szól, aminél jobb tanácsokat kérni a kipróbálás előtt. Ez egy jó kis torna nőknek és férfiaknak egyaránt.

Bárhogyan is döntesz, érezd jól magad és jó egészséget kívánok.

2016. márc. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Még valami eszembe jutott: én még valamikor 2000 előtt csináltam meg az Avivás tanfit. Ha nem lenne hatásos, azért 16-18 éve már biztosan kiderült volna róla, hogy nem jó. Azóta már rengetegen végezhették el, olvashatták el a könyvet, de semmilyen ilyen-olyan hivatalos információt nem találtam, hogy rossz lenne vagy placebo hatása lenne (meg valószínű, ezt a tornát még korábban kezdték el tanítani, mint amikor én odakerültem). Max. talán valamilyen konkurencia nyilatkozhatott róla akármit is.
2016. márc. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az utolsó érveddel nem értek egyet, sajnos rengeteg ordas nagy sarlatánság virágzik évtizedek, évszázadok óta. :)

Szépek a sikertörténetek, meg lelkesítőek, de hiányolom a tudományos igényességgel megtervezett vizsgálatokat (kettős vak teszt stb.). Persze talán csak még egy "brit tudós" se figyelt fel rá. :)

De ettől függetlenül úgy döntöttem, kipróbálom. Meglátjuk, mit tanulok belőle!

2016. márc. 23. 15:15
 4/6 anonim ***** válasza:

Igaz, nagyon sok visszaéléssel találkozhatunk ilyen területen is, de hol nem?

Egy halom mindenben az emberek egy részét nem a tudományos háttéranyag, tények érdeklik, hanem pl. a reklám jelenléte a piacon vagy/és a szakember javaslata, ill. a környezetünk vagy saját tapasztalatok.

Vannak olyan eljárások, termékek, amiknek nem nézünk utána, mert megbízunk az orvosunkban, gyógyszercégekben, orvosi eszközöket gyártó cégekben, élelmiszergyártókban stb.

Én is veszek úgy pl. mosogatót, hogy előtte nem néztem teszteket róla. Egyszer bevált és azóta azt veszem.

Te sem olvasol el mindenről tudományos cikkeket, mielőtt alkalmazol, kipróbálsz valamit... Egyszerűen megveszed pl. a bevált szappanodat, tusfürdődet, lábtörlőt, gyerekjátékokat, cipőket, számológépet, blúzt, farmert, kislámpát, wc-ülőkét, tejet, margarint, Ikea bútort stb. úgy, hogy valószínűleg nem olvastál róluk vakteszteket sem.

Aztán úgy megyünk el masszőrhöz, gyógytornászhoz, konditerembe is, hogy előtte róluk sem olvastunk vakteszteket.

Tisztában vagyunk vele, a mozgás jó, egészséges, betegséget javító és megelőző hatása is van, ha azt megfelelően végezzük. A vérkeringést -, ízületi állapotot javító hatás nemcsak X területre hat, hanem az egész rendszerünkre, így a hormonháztartásukra is pl.

A torna, az torna. Van logikus magyarázata annak, miért is javulhat az állapotunk tornára, mozgásra, de akár gyógyulást is hozhatnak a mozgásformák.

Ha olvasunk pl. eü. fősulis gyógytornász jegyzeteket, orvosi masszőr jegyzeteket, orvosi fiziológiát, biológiát, orvosi akupunktúráról, akupresszúráról szóló irodalmat, tudományos cikkeket a mozgás hatásairól, akkor megláthatjuk benne a tényeket és teljesen logikusan is kikövetkeztethetjük, hogy biz. mozgásformák miként, hogyan hatnak a testünkre, lelkünkre.

Tájékozódni akármivel kapcsolatosan is viszont fontos lenne, de ha nincs tudományos magyarázat, akkor bizony vagy a tapasztalatunk fog dönteni vagy szerencse vagy a tájékozódásunk vagy a logikus következtetésünk vagy ilyenek.

Ha nekem gyógynövényre van szükségem, akkor nem érdekelnek a tesztek, mert elolvastam a gyógynövény hatásait, alkalmazási módját, figyelmeztetéseket, esetleg tanácsot kérek valakitől és ez nekem elég.

Valaki arról panaszkodott, milyen rossz, hatástalan a gyógytorna. Rákérdezésre kiderült, csak egyszer volt és otthon sem tornázik....és valaki ennek az illetőnek hisz.

Szóval az Aviva egy lehetőség. Kipróbálhatod, viszont ha otthon nem gyakorolsz, akkor nem is lehet hatása a mozdulatoknak....de kivárhatod a kettős vak teszt eredményeit is, hátha lesz valamikor...vagy saját magadra hagyatkozol, a logikára, egyéb mozgásos szakirodalmakra és elmész saját tapasztalatot gyűjteni, majd gyakorolod is.

2016. márc. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ebben igazad van, nem keresek vakteszteket a mosószeremről. De azt minimum megnézem, tiszta lesz-e tőle a ruha. :) Általában pedig annak is utánanézek, hogy miket tartalmaz, és esetleg van-e a piacon olyan alternatíva, ami pl. környezetbarátabb.

Ha elkezdek valamit sportolni, utánanézek, hogy hogyan kell jól csinálni, nem vágok bele ész nélkül, figyelem a testem jelzéseit. A reklámszövegeket már-már automatikusan szűri az agyam.

Egy gyógyszernek nem feltétlenül nézek utána, de tudom, hogy már nagyon-nagyon sok kísérleten végigment, mire forgalomba hozták. Bízom a gyógyszerek mögött álló hatalmas rendszerben. (Bár nem kétlem, hogy némelyik szert pofátlan haszonkulccsal árulják, de ez más téma.)

Messziről kerülöm az önjelölt messiásokat, akik szerint az ő termékük/módszerük az egyedüli üdvözítő, főleg, ha semmilyen független tanulmány nem igazolta.

Szóval alapvetően szkeptikus vagyok, plusz van némi természettudományos előképzettségem (nem elég, sajnos), így hát nem könnyű bepalizni.

Amennyire tudom, az Aviváról senki nem igazolta, hogy káros (bár a hatékonyságát sem), szóval az első lépés, hogy megnézem, "tiszta lesz-e tőle a ruha".

2016. márc. 29. 10:23
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

....mintha én írtam volna az utolsó hozzászólásodat....:)

Én is ilyen vagyok azért.

Egy kivétel van, hogy igaz, sok tesztelésen mennek keresztül a gyógyszerek, egyéb szerek de vannak olyanok, amiket más országban betiltottak, de itt még forgalmazzák (pl. depresszióellenes szer, fertőzésellenes X készítmény, cukorhelyettesítő stb.) és vannak olyanok, amik ugyan átmentek a teszteket, mert X mérésen belül voltak, de egy halom kölcsönhatásra nem tudták vagy nem vizsgálták, ill. az üzleti érdekek miatt eladhatóvá tesznek valamit (a fejemben vannak konkrét példák, de jobb, ha nem írom le a gyógyszerek nevét), de mind a rövidtávú -, mind pedig a hosszútávú hatásaikban, mellékhatásaikban borzalmas dolgok történtek a szedő emberekkel, ill. biz. fogamzásgátlók (nemcsak a trombózis, embólia jelent meg, hanem haláleset is történt), de sorolhatnék még mást is. Nem véletlenül jöttem el én is az egészségügyből. A politika, eü-s társadalom, gyógyszercégek, érdekeltségi körök összezárnak, így a aki nincs ezekben benne, azoknak számtalan visszaélésről, egyéb dolgokról nem igazán van tudomása, csak esetleg időnként lát valamilyen hírt a tévében, olvas a neten valamiről.

Igazad van és én is ezt gondolom, hogy jobb mindenről tájékozódni és nem szabad semminek sem bedőlni, ami hivatalosnak látszik vagy hivatalos vagy felkapott vagy logikus vagy akármi hasonló.

2016. márc. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!