Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van valamilyen bevált házi...

Van valamilyen bevált házi gyógymódot hüvely gombára?

Figyelt kérdés
Kétszer voltam már nőgyógyásznál, kétszer írt fel canesten kúpot,polyginax kúpot és tantum rose intim mosakodót. Nagyon kiábránditó már mert fél éve tart és viszket,piros,duzadt ,az együttlét sem jó. Közben párom is keni magát canestennel mégsem javul a helyzet. Van valamilyen házi praktika, fürdő, gyógynövény, gyógyszer bármi ami segíthet?

2016. márc. 30. 22:05
 1/5 anonim ***** válasza:

joghurtba mártott tampon minden lefekvés előtt, és együttlét után közvetlenül.

elég ha egy órát van fent.

2016. márc. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Betadine hüvelykúp 7-10 napig kell folytatni a kúrát.
2016. márc. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyik se. A joghurtban elenyésző a tejsav, akkor már a patikai hígított tejsav való irrigálásra, 2,5 deci 600-700 forint.

A Betadine igen, mindent kiöl, mondom MINDENT, a lactobacilus flórát is, utána még nagyobb a szenvedés. Tapasztalat.


2 évig volt gombám, szintén minden létező krémet, kúpot, szájon át szedhető kapszulát szedtem én is, a párom is, mégsem múlt el.

Ami segített, az a cukor teljes megvonása és az egészséges étkezés. Nem vicc. A candida alapvetően szénhidráttal táplálkozik, ha azt elveszed tőle, nem tud szaporodni. Átálltam eritritre, ami nem tápanyag a gomba számára, ugyanolyan az íze és az állaga, mint a sima kristálycukornak, lehet vele főzni-sütni és nem fosat.

A másik, ami bevált, az a tejsavas irrigálás, kétnaponta. Rendes, gyógyszertárban vény nélkül kapható tejsavval, a gyógyszerész elmondja, mennyit kell a vízbe tenni, este irrigálni, utána meg felhelyezni egy Ellen probiotikus tampont. Drága tampon, de nagyon jó, nekem gyakorlatilag megoldotta minden gondomat. Mensi alatt - bár nekem csak megvonásos van - csak ezt használom, nem erősödik fel a viszketés, sőt, vissza is szorítja.

Amikor érzem esetleg, hogy jönne a gomba ismét, nekem a Pevaryl kúp vált be, de úgy, hogy egyet este fel, reggel kamillateás irrigálás, hogy kimossa a trutyit és az esetleges hüvelyváladékot is. Fontos, hogy bármilyen kúpot is használsz, minden reggel ki kell mosni irrigálással a maradékát, mert felgyűlik és irritálja az amúgy is gyulladt nyálkahártyát.


Az általános immunerősítésre nekem bevált a grapefruit-csepp meg a kakukkfű tea, napi 1-2 csészével szoktam meginni, nem olyan vészes az íze, szerintem kimondottan felfrissítő. :)


Nekem a megelőzés maga a diéta, miután elkezdtem, kb 2-3 hét múlva csak a diétától is jelentősen csökkent a folyásom és a viszketés is.

2016. ápr. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Utolsó kommentelő -ezek nagyon jó ötletek, elkezdtem szedni betadinet, a patikában a gyógyszertáros azt mondta,hogy nem kell félnem tőle, szedjem nyugodtan.

Illetve kivontam a cukrot az étkezésemből. Eddig úgy tünt ,hogy elmult, de félek,nehogy vissza jöjjön, mert volt már rá példa. Most minden megteszek.

2016. ápr. 8. 09:22
 5/5 anonim válasza:
Sziasztok. hát én már 4 hónapja szenvedek candida hüvely gombával.Probáltam a candida diétát is persze rengetek gombaölő tablettával negativ lett a gombám.A nödoki talált baktériumot amire viszont felirt antibiotikumot,persze begombásodtam ujra... azota már vagy 3 szor voltam ugyan ugy magán orvosnál és csak folyamatosan kapom a sok gomba ölö hüvelykúpot es tablettákat..már konkrétan nincs hüvely florám ..allandoan bevagyok gyulladva piros fáj..már 4 honapja nnem voltam negyütt párommal nem tudok kikeveredni!most Micovag kupot irt fel..Aztán kefirbe mártott tampont,hogy utána helyre álitsam a hüvely florám.Én mellé vettem BORAX GLICERIN-t állitolag nagyon jo gombaölö,ti mit hallottatok rola? Hogy használjam?
2017. dec. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!