Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek baj ha 18 éves...

Szerintetek baj ha 18 éves korunk előtt veszítjük el a szüzességet? 17/L

Figyelt kérdés

Azért teszem fel a kérdést mert anyuval beszéltünk erről és ma mondtam el neki hogy már nem vagyok szűz, és felkapta a vizet rá... tehát talán van valami egészségügyi ok rá hogy fiatalon ártalmas a szex?

Szerintem csak a terhesség, gyerek probléma van... de ha nem 600 sráccal vagy, csak 1-2vel mint én, de velük sokszor, sokat, az nem ártalmas igaz? köszönöm a válaszokat :)



2016. márc. 31. 14:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Dehogy ártalmas, sőt inkább egészséges, legalábbis ezt a mondták a kutatók. :)
2016. márc. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%

És hogyha tényleg csak 1 vagy 2 partnerrel csinálod, akkor szerintem nem lehet gond, csak ne feledkezz meg a védekezésről. :)


(1-es voltam.)

2016. márc. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 piriiiii ***** válasza:
100%
Nem baj. De ez sok mindentől függ. Azért talán 15-16 éves kor előtt ne nagyon éljen szexuális életet az ember.
2016. márc. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
96%
A kérdésre konkrétan válaszolva, nem, nem baj, ha 18 éves korod előtt veszted el, de 16-17 éves kor előtt én nem ajánlanám. Egyszerűen azért, mert úgy gondolom, testileg és lelkileg is meg kell érni erre, egy 14-15 éves tini pedig még közelebb van egy gyerekhez, ő csókolózzon, lehet egy kis tipi-tapi maximum, de ne szexeljen. 16 éves kor után is csak akkor, ha tisztában van a fontos dolgokkal, például a védekezéssel.
2016. márc. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy az egészséged félti. Lehet, hogy ő később vesztette el, vagy korábban, de azt szeretné, ha te nem csalódnál, ilyesmi. És amúgy a terhességtől is biztosan óvni akar, meg a fertőzésektől, betegségektől.


szerintem a ti szüleiteknek már könnyebb, mert van hpv oltás, az enyémeknek még több dolgon kellett aggódnia.:)

2016. márc. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%
Semmilyen egészségügyi kockázata nincs ha gumival védekeztek.
2016. márc. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%

Az például nem szempont, hogy amíg igazán komoly kapcsolatod nincs, addig ilyen fiatalon nem kicsit lelkileg is ártalmas már "dugópajtikkal" égetned magadat?


Majd benő a fejed lágya 20-22 éves korodra, aztán lenne egy komoly szerelmed, vőlegényed, de lehet, hogy őt zavarni fogja, hogy őelőtte páran már jártak benned. Tudod, van olyan, pasiban is, akinek ez éppen elég okból igenis számít.


Van pár egészségügyi kockázat, de nem hinném, hogy anyukád legfőképpen ezek miatt aggódik... Hanem mert ő eléggé tapasztaltabb az élet dolgaiban, és nem csak a mában gondolkozik, hogy neked ez milyen jó, hogy hány kedves helyes fiú Qrogat, biztos nagyon élvezed, hanem arra is gondol, hová jutsz ezzel a hozzáállással 3-4-5 vagy 10 év múlva.

2016. márc. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Igen csak 2 sráccal voltam eddig ágyban, ők is 17 éves korom után, az elsővel 7 hónapig, a mostani 3 hónapja, és természetesen a védekezésre is figyelünk :)

és utolsó, szerintem ez nem csak kor, hanem érettség függő, tehát én úgy tekintek azokra akikkel járok, hogy komoly kapcsolatot szeretnék velük (igen ilyen lány is létezik még) :) tehát szerintem egy jövőbeli ember miatt nem kell visszafogni magunkat, az érthető hogy zavarná ha minden jöttmenttel lefeküdnék, de ez nem így van :)

és ennek az egésznek egy előzménye hogy a szüleim mit műveltek... nah mondjuk úgy vékonyak a falak a házban... :s

2016. márc. 31. 15:30
 9/14 anonim ***** válasza:
78%

Hát, az érettség viszont nagyban korfüggő is.

Persze ha a mostani srác lesz a vőlegényed is, akkor nem szóltam, sok boldogságot, -- de mindenesetre szerintem a kérdésedre, hogy baj-e ilyen fiatalon szexelni, ez lehet az épkézláb adható válasz..

2016. márc. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Kár érted, és kár a hasonlóan gondolkodó - nem sokat számít hogy milyen korán és hányszor feküdtem már le - típusú lányért. Mindennek meg van az ideje, az iskolába járás kezdetének is, a nemi élet kezdésének is, a szülésnek is...

sajnállak kicsit, hogy ezt nem tudtad.

Remélhetőleg fizikai következménye nem lesz ennek, (fertőzés, stb), de az igazi nagy örömet nem fogod érezni és élvezni az "Igazival".

2016. ápr. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!