Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől változhat a menstruációs...

Mitől változhat a menstruációs vérzés minősége?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, 4 éve menstruálok és eddig semmi baj nem volt vele. Átlagos mennyissége volt, 5-6 napig tartott, nem tapasztaltam közben semmilyen fájdalmat, nem volt panaszom. Viszont 2-3 hónapja görcsök jelentkeztek, de olyan erős a fájdalom, hogy néha már mozdulni sem tudok. Teszem hozzá, elég magas a fájdalomküszöböm. Vérrögök képződnek, rengeteg a váladék. Vashiányos vérszegénységem is kialakult, de erre szedek vastablettát. Lehet, hogy ez normális, de jobb biztosra menni. Mivel édesanyám külföldön dolgozik és viszonylag ritkán látom, így nem igazán tudom vele ezt megbeszélni. Minden hasznos válasznak örülnék. :)

2016. ápr. 4. 16:53
 1/6 anonim válasza:

Szia!

Ne aggódj, ez előfordul.. :) Nekem is így kezdődött.. nem fáj semmim .. aztán 2-3 év múlva görcsölni kezdtem...a derekam is folyton fáj..

Elmentem vele akkor orvoshoz azt mondta ne aggódjak ez viszonylag természetes.

Változik az élet ritmusod az idő is megviselhet..

2016. ápr. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az utólsó mondtat legyen szentirat. :))

Köszönöm szépen, hasznos volt, sokat segítettél. :)

2016. ápr. 4. 17:18
 3/6 Noblesse Oblige ***** válasza:

Szia!


Életed során, ahogy egy-egy életfázisba érsz, úgy változik meg a menzeszed is. Nekem is teljesen tünetmentes volt a ciklusom, első pár évben. Aztán később lettek kis görcseim az első pár napban. Ez a mai napig megvan. Volt időszak amikor szinte víz folyékonyságú volt a vérzésem és ömlött ki belőlem a vér (képzelheted, hogy milyen kellemes volt reggel arra kelni, hogy egy tócsa van az ágyamban és a padlón. -.-)

Viszont legalább 3 nap alatt megvolt a vérzés. (minden rosszban valami jó)

De anyám és mamám mondta, hogy idővel lehetnek derékfájdalom, mellfeszülés, migrén és hasonló tünetek. Ez életünk során változni fog.


A vérrögök viszont érdekes dolog. Konkrétan mit tapasztalsz? Nem a méhfallal (ami levált) kevered össze? Mert ha valóban vérrögökről van szó, akkor el kell menni sürgősen dokihoz, ugyanis trombózis és embólia veszély is előfordulhat. (ezt szintén mamámtól tudom, mert a mi családunkban a nőknek hajlama van mindkettőre)

2016. ápr. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy csak méhnyálkahártya, nem akarok butaságot írni, csak az olvasottak alapján azonosítottam vérrögnek. Úgy tudnám megfogalmazni a kinézetét, mint egy sötét színű máj. Szóval darabos a menszeszem.
2016. ápr. 4. 19:37
 5/6 Noblesse Oblige ***** válasza:

Ok, akkor az a méhfalad. Az is teljesen normális. :)

A vérrög ilyen zselé szerű kis gombóc ami a vérrel egyenlő színű.

2016. ápr. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben, most már nyugodt vagyok. Köszönöm. :)
2016. ápr. 5. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!