Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló abbahagyása...

Fogamzásgátló abbahagyása után hogy rakjam rendbe a hormonháztartásomat?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok és 10 évig szedtem Yadine fogamzásgátlót. A szedése alatt nagyon meggyérült a hajam, és természetesen a libidóm is a nullával volt egyenlő. Mindig is tudtam mennyire káros, de a vele járó kényelem sokáig felülbírálta mindezt. Végül mégis eldöntöttem hogy abbahagyom, nagyon sokáig tartott amíg rávettem magam, mert féltem a vele járó borzalmaktól.


Egy hónapja vettem be az utolsó bogyót, az első menstruáció tűrhető késéssel (5 nap) meg is jött, viszont a hajam még durvábban el kezdett hullani mint a tabi szedése alatt, és ahhoz képest, hogy eddig 5-6 naponta mostam a hajam, most kétnaponta muszáj, mert nagyon zsírosodik és viszket a fejbőröm is. Elviselhetetlen. Az érzelmi hullámokról, spontán síró rohamokról nem is beszélve.


Egészen biztos, hogy nem fogom újra elkezdeni szedni, túlvészelem valahogy, amíg vissza áll minden a normális állapotba. Azzal is tisztában vagyok, hogy lehet mindenféle tüneti kezelést alkalmazni (hajszesz és társai), de engem inkább az érdekel miképpen tudnám a belső rendeződést felgyorsítani, a normális működést megtámogatni?


Azok tapasztalatára lennék kíváncsi, akik már túl vannak a tabi lerakáson és szerencsésen elmúltak a tüneteik is. Végigcsináltatok valamilyen kúrát (májtisztítást)? Szedtetek valamit? Kinél mennyi ideig tartott a javulás?


Köszönöm a válaszokat!



2016. ápr. 5. 12:19
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem tudsz semmit tenni sajnos. Türelem.
2016. ápr. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!