Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló tabletta és szex?

Fogamzásgátló tabletta és szex?

Figyelt kérdés

Lányok, akik tablettát szedtek.

Nem vagytok idegesek szex közben? Én eddig gumival védekeztem, most akarok váltani, de félek hogy nem tudok elengedni, mert a terhességen fogok idegeskedni a láthatatlan védelem miatt. Honnan tudhatom hogy tényleg véd a tabletta?


Mi van pl. ha valami miatt nem szívodik fel, vagy egyszerűen valami gátolja a működését?



2016. ápr. 15. 17:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha nem hat, akkor terhes leszel. Egyébként se 100 % és könnyű is vele hibázni.

PM túlműködésnél lehet egyébként baj.

2016. ápr. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%

Azért az esetek 99 százalékában, ha valaki megfelelő módon alkalmazza és odafigyel mindenre, akkor szinte kizárt a terhesség!

El kell olvasni a betegtájékoztatót, hogy mi mindenre kell odafigyelni szedés közben és nem lesz gond.

2016. ápr. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha aggódsz, az első hónapokban használj a tabi mellé kiegészítésnek spermicid kúpot vagy krémet is. Az egy plusz védelem, mégsem gumi, így meg fog nyugtatni.


Én is ezt csináltam.


Pharmatex volt régebben a szer neve. Recept nélkül bármelyik patikában kapható volt.


De ne hüvelytablettát vegyél, hanem kúpot vagy krémet, mert a tabletta csíp! A kúpnál várni kell, amíg elolvad, a krém viszont felhelyezés után egyből jó, így azzal várni se kell csak amíg felrakod.


:-)

2016. ápr. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%

Én is ideges voltam az első fél évben, mert nincs kézzelfogható dolog. Addig tesztelj a szünetben, azon a 2-300Ft-on ne múljon a nyugalom. Utána ez elmaradt már, 6éve teljesen elengedett vagyok. :) Az óvszernél nagyobb a hibaszázalék, mint a tablettánál, gyűrűnél.

Amennyiben jól szeded (nincs hányás, hasmenés, antibiotikumnél amíg szeded és utána egy hétig kiegészítő védekezést alkalmazol, nem hagysz ki szemet 12 órán túl, nem iszol olyan gyógyteát vagy szedsz olyan készítményt, amiben pl orbáncfű, cicakarkfű, barátcserje és stb van) akkor szinte kizárt a terhesség!

Vannak betegségek amelyeknél nem lehet szedni, de ezek mindegyik tájékoztatóban benne vannak, a neten rá tudsz keresni fogamzásgátló betegtájékoztató címszavak alatt.

2016. ápr. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Koszi!

Ti milyen tablettat szedtek?

2016. ápr. 15. 17:52
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnek Diane35 volt, utána Belara, most Nuvaring. Nuvaringre nem hat a hányás, a hasmenés, két fajta antibiotikum sem.
2016. ápr. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szia!


Hasonló cipőben voltam sokáig és ellent kell hogy mondjak a fölöttem szólóknak. Közeli ismerősömnek született 3-as ikrek után babájuk és kiderült, nem várt baba volt és tablettát szedett ő is... Nem gyógyteázott, nem volt beteg évek óta, tehát antibiotikumot sem szedett és nem is hagyott ki bogyót, az orvos legyintett és azt mondta: "Előfordul, ezt jelenti az a bizonyos 1%."


Én 3 éve váltottam a Dienillére, de sosem hagyja bent a párom. Ezernyi módja van a férfi élvezésnek... még tablettával sem kísértjük a sorsot. :D


Mióta ezt a módszert alkalmazzuk, azóta tudom önfeledten élvezni a szexet. :)

2016. máj. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!