Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Túl sok fehérfolyás? Segítség?

Túl sok fehérfolyás? Segítség?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 12 éves lány vagyok, és lassan fél éve menstruálok. Minden menzesz után olyan szinten sok fehérfolyásom van, hogy már idegesít. Mindig rakok be tisztasági betétet, de olyan idegesítő, hogy egy nap alatt kb 4-5-ször is kell cserélni..

A folyásnak szaga nincs, nem is fáj, csak rettentően sok jön és nyálkás.

Anyukám azt mondta, hogy menjünk el nőgyógyászhoz, de én nagyon félek a nődokitól is, meg hát gondolom ez normális, szóval azt mondtam anyukámnak, hogy inkább nem megyek, mert még fiatal vagyok hozzá.

Légyszíves válaszoljatok, hogy ez normális, vagy tényleg el kellene menni nőgyógyászhoz? Nagyon meg vagyok rémülve, és remélem normális, csak engem már nagyon idegesít.

Köszönöm előre is a válaszokat!

12\L



2016. ápr. 30. 06:56
 1/7 anonim ***** válasza:

szerintem te is tudod, hogy ez már nem normális. valamennyi folyása mindenkinek van, de azzal, hogy dunsztkötést(=állandó tisztasági betét használata) csinálsz magadnak azzal csak rontasz a helyzeten.


úgyhogy keressetek egy orvost és menj el hozzá anyukáddal. az nem kifogás, hogy fiatal vagy hozzá. ennyi erővel ha valaki 14 évesen lesz vastagbél rákos az se menjen el, mert fiatal hozzá. jó ez egy nagyon lesarkított és morbid hasonlat, de kb ugyan ez a helyzet nálad is. ha bajod van függetlenül az életkorodtól, akkor el kell menni orvoshoz.


valószínüleg nincs nagy baj, lehet csak egy fertőzés okozza a nagy mennyiségű folyást, de azt meg kezelni kell és utána minden rendben lesz.

2016. ápr. 30. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Nem hiszem, hogy el fogok menni, mert nagyon félek, nem akarom, hogy ott lent túrkáljanak.. Tök ciki..
2016. ápr. 30. 13:52
 3/7 anonim ***** válasza:
erre már csak azt lehet mondani, hogy akkor cserélgesd 2 óránként a tisztaságit és szenvedj. ha ennyi eszed van.
2016. ápr. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, csak úgy olyan kellemetlen lenne, hogy ott lennt nyúlkáljanak.. Nagyon ciki, és lehet fájdalmas is.. Inkább akkor szenvedek miatta...
2016. ápr. 30. 16:13
 5/7 anonim ***** válasza:
Nőgyógyászati vizsgálat nem szabad, hogy fájjon. Van már gyermeknőgyógyászat is. Ez csak egy orvosi vizsgálat, nincs benne semmi ciki. Sima rutinvizsgálat. Szerintem csak nőhetsz az osztákytársnöid szemében, ha összeszeded a bátorságod, és elmégy egy ilyen vizsgálatra. Egy nőnek "alul" is figyekni kell az egészségére. Ez is lehet komoly baj tünete.
2016. máj. 1. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy igazad van, de azért még várok egy kicsit vele..
2016. máj. 1. 08:07
 7/7 anonim válasza:
Én is 12 évesen voltam és én is féltem ezért kellemetlen volt de most 14 évesen voltam ismét és már nem volt kellemetlen. Szerintem menj el egy kis kellemetlenség jobb mint naponta szanvedni nem?!
2016. máj. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!