Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi az Aviva / Arwen tornák...

Mi az Aviva / Arwen tornák pontos hatásmechanizmusa?

Figyelt kérdés

Szkeptikus vagyok a csodamódszerekkel szemben, de érdeklődés szintjén szeretnék többet megtudni a fenti tornákról, ám nagyon kevés hiteles infót találni róluk (független forrásokat pedig egyáltalán nem).

Annyit én is tudok, hogy ezek a tornagyakorlatok a medencekörnyéki izmokat dolgoztatják (ami jó dolog, a legtöbb embernek petyhüdtek a tartóizmai), illetve a "vérkeringés serkentése által fejtik ki jótékony hatásukat". Serken a vérkeringés, csudajó, de ez pontosan hogyan hat a hormonelválasztásra? Miért termelne több hormont pl. a petefészek attól, hogy a körülötte levő izmokban élénkebb az anyagcsere??

Bele lehet nyúlni egy ilyen összetett, szigorú szabályok alapján működő rendszerbe olyan egyszerű módszerekkel, mint egy torna? Ez nekem kb. úgy hangzik, mintha egy atomreaktort próbálna azzal szabályozni az ember, hogy felcsavarja a fűtést az irodában.

Nem kukacoskodni akarok, tényleg érdekel a dolog orvosi háttere, ha van neki egyáltalán.

Vagy ez csak egy újabb csakrákra ható ezo-csoda, egy kategória az akupunktúrával és lúgosítással?


2016. máj. 2. 14:11
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem annyira ezo, de ameddig neked az akupunktúra egyenlő szinten van a lúgosítással, addig nincs értelme foglalkoznod az arwen tornával, lúgosítani ugyanis nem lehet a szervezetet, az akupunktúra viszont kimondottan hatásos bizonyos esetekben, nálam pl. a teljesen sérült idegeket is helyre tudta hozni, az akupunktúránál csak tudni kell, hogy mire jó és mire nem és olyan embert kell találni, aki meg is mondja neked, hogy ha a te bajodra esetleg nem nyújt megoldást. Nem tudom mi a bajod, de talán az intimtorna az, ami abszolút nem ezo és bizonyítottan hatásos, sok nőgyógyászati gondra az is elegendő.
2016. szept. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
A vérellátás növelése egyrészt megelőző hatású, másrészt csökkenti a nem jó helyre lerakódott párnákat, illetve rugalmasabbá teszi a környékbeli szöveteket. Ezek együttes hatása erősíti a hormonszabályozást.
2018. máj. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!