Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Baj van a menszeszemmel vagy...

Baj van a menszeszemmel vagy ez normalis?

Figyelt kérdés

17 eves vagyok, mar negy eve van menstruacium. Tudom, hogy ilyenkor meg nem all be, szoval gondolom azzal meg semmi baj nincs ha neha csuszik egy ket hetet, esetleg egy honapot. De az normalis, hogy ugy a 3.-4. nap ilyen fura, csomosz szeru jon, mintha ilyen alvadt ver lenne.. Az 5.-6. nap meg mar barnas es budos. Es neha csip is. Valamint ilyenkor amikor wcn vagyok pisilni, megjobban szokott csipni ott lent.

Nem tudom, mennyi koze van hozza, de ha fontos, megemlitem, hogy meg szuz vagyok, szoval ilyen betegseg fele nem lehet gondolom...

Nem sokat tudok az ilyesmirol, itthon sose beszeltunk ilyenekrol, es csak mostanaban kezdtem utana olvasni..

Szoval csak aggodok hogy velem van baj vagy ez minden nonel igy van?



2016. máj. 15. 16:09
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
Irány a doki. Ez nem normalis dolog enis 17 vagyok azzal a kulonbseggel higy 10!!! Igen 10 evesen jott meg eloszor.De ez igy nem mehet. Orvoshoz tessek menni.
2016. máj. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Lehet h gond van a méhszâjaddal. A menzesz3-4ev alatt altalaban be all de nembaj ha 18 eves korodra fog. Csak menj el orvoshoz ezzel a panasszal. Kerj rakszurest is.
2016. máj. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

37 é vagyok.

Alvadt vér nekem is van, mindig is volt. Vagy 15 éve emiatt voltam ultrahangon, nem találtak semmi rendellenest. Önmagában ez még nem lenne baj.

A többi amit leirsz, illetve így együtt az érdekesebb. A csípő vizelet felfazasra utal, a barnás és budos... Nem vagy felfazos? Esetleg fürödtél úgy hogy megvolt? Gondolom tampont használsz, nekem azzal is meggyult a bajom, már rég nem használom Szerintem mindenképp menj el nőgyógyászhoz, nekem erről a krónikus felfazas jut eszembe. De lehet esetleg valami gyulladás, enyhe egyéb fertőzés (nem szexuális). Nem kell nagyon megijedni, mondj el neki mindent.

2016. máj. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az bem alvadt vér, hanem a levált nyálkahártya...amúgy diki, már rendszeres kellene legyen
2016. máj. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#4 levalt nyalkahartya, persze
2016. máj. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem hasznalok tampont. Csak betetet. Es zuhanyunk van, csak zuhanyozni szoktam.
2016. máj. 15. 17:01
 7/9 anonim ***** válasza:
54%
#5 nézz kérlek utána, mi a menzesz, ha már a 8. osztályos bioszt kihagytad
2016. máj. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az alvadt vér csomó formákban jön ki, ez természetes így.
2016. máj. 16. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem ne ijedj meg. Nekem is ugyanezek vannak, leírom, hogy mik a tapasztalatok. Persze, ettől még az orvoshoz lehet, hogy érdemes elmenni, hogy biztosan megnyugodj, ez a te döntésed :)

A védőnő mondta még anno az iskolában, a felvilágosító órán, hogy mindenféle hártya távozhat ilyenkor. A menzesz az első 2 napban a legerősebb, olyankor folyik a "friss" vér. Aztán a 3-4. napra lassul, ekkor távozhatnak alvadt darabok, meg nekem ekkor szoktak a hártyák is, volt már, hogy kb 10 centiset húztam ki a tamponnal (bocsi)

Nekem reggelente, felkelés után szoktak ilyen alvadt darabok távozni. Ezek amúgy már éjjel kikerültek a hüvelyből, és a külső nemi szervekre tapadva alvadtak meg.

Az utolsó napokban már csak szivárog, és kiérve, vagy akár kifele jövet megalvad, ezért barna. És amiatt van egy jellegzetes szaga, hogy megalvad. Nekem ilyenkor már van valami minimális hüvelyi folyásom is. Ilyenkor gondolom, mivel nem erős, ritkábban cserélsz betétet is, mivel nem nagy a folt rajta. A menzesz alatt nekem mindig "kicsípődik" a bőröm ott lenn. Gondolj bele, 6-7 napig gyakorlatilag a saját véreden ülsz, akármennyiszer is cserélsz betétet! A kisbabáknak is azonnal cserélik a pelust, amint belekerül valami, sőt, nekik még jár a popsikenőcs is. Nem véletlenül. Az intim mosakodók segítenek egy kicsit, de nekem a menzesz után még pár nap, mire helyre jön, és már nem csíp. De mióta tampont használok, ez teljesen megszűnt.

Nekem is 20 éves korom körül állt be a ciklusom, mindenféle fogamzásgátló, meg ilyenek nélkül.

Remélem, segítettem. 25L

2016. máj. 17. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!