Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért nem tudom a tampont...

Miért nem tudom a tampont feltenni?

Figyelt kérdés
Csajok segítsetek! 17 éves vagyok és ma szerettem volna először kipróbálni a tampont mert már roppant kellemetlen a betét főleg a suliba és már nem bírom, de egyszerűen nem tudtam feltenni. Elkezdtem, a tampon teteje elkezdett felmenni de ott megakadt valamibe. És nem tudom tovább nyomni mert fáj is. Tudnátok valami tanácsot adni nagyon jól jönne mert nagyon lehangolódtam most emiatt. Előre is köszi a válaszokat

2016. máj. 16. 14:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én mikor először megjött, akkor próbálkoztam vele, nekem sem sikerült, igaz akkor 12 voltam :)

Pár évvel később már egyből sikerült.

Ha még szűz vagy, akkor amiatt lehet, hogy nehezen megy fel.

2016. máj. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Mini tampon? Az első napokban vagy? Milyen pózban próbáltad feltenni?

Ez a megakadt vmiben... Ha a tampon csak épphogy elkezdett felmenni, akkor nem a méhszájad az, másban meg nem tud elakadni. (Egyébként előfordulhat, hogy "nekitolod", de ahhoz rendesen fent kell lennie és nem jó szögben megy fel a tampon, de azt csak igazítani kell.)

Lehangolódni mg nem kell, majd menni fog. :)

Ha fáj, akkor ne próbáld újra, várj vele pár órát.

Mini tampon, a ciklus első napjaiban próbáld, amikor a legjobban vérzel. Vagy fekve, felhúzott lábbal, vagy állva, vmire (kád széle) feltett egyik lábbal próbáld.

Miközben tolod fel, akkor lassan fújd ki a levegőt, ez is segíthet.

2016. máj. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%
A szüzességnek semmilyen formában nincs köze a tamponhoz.
2016. máj. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen még szűz vagyok, de én is úgy tudom,hogy az nem gátol semmiben. Ma van az első nap, és naturellával próbálkoztam, nem mini, de nem is nagy úgy gondoltam, azzal nyugodtan nekiállhatok. Egyik lábamat feltettem a kád szélére, úgy próbáltam, de mégse jött össze :(
2016. máj. 16. 15:13
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem váltottál irányt. Először függőlegesen felfelé tolod, aztán ha megakad akkor 45 fokos szögben hátrafelé kezded el tolni, mivel úgy hajlik a hüvely.
2016. máj. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%

Mi az, hogy nincs köze? Van akinek olyan pici a rés a szűzhártyáján, hogy nem tud tampont feltenni anélkül, hogy ne sértse azt meg. Szóval kivitelezhető, de nem lesz egy kellemes dolog.

Amit előttem írtak az jó tanács. Lassan engedd ki a levegőt. Ha az izmaidat megfeszíted, akkor az is okozhat problémát. Szóval ki a levegőt és lazíts- akkor próbáld tolni fel de lassan! A másik..ha szűz vagy, akkor el is kell találni a helyet..szóval próbálj kicsit ráérezni. Amikor bent van, akkor told fel egészen, mert ha a "bejáratnál" hagyod, akkor érezni is fogod és kellemetlen lesz.

2016. máj. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Akkor egy kicsit később megpróbálom újra, nagyon örülnék ha sikerülne
2016. máj. 16. 15:18
 8/12 A kérdező kommentje:
Az lehetséges, hogy azért fáj, mert első nap elég kevés a vérzésem és nehezen csúszik?
2016. máj. 16. 15:22
 9/12 anonim ***** válasza:
Na most ha a biológiát nézzük, nincs ott semmi neked gyakorlatilag semmi kemény, amiben meg kellene hogy akadjon, kizárásos alapon egy irányba mehet csak a tampon. Megpróbálhatod kitapogatni az ujjaddal az irányt, de ha nem megy, ne erőltesd, lehet szűk vagy hozzá.
2016. máj. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Az lehetséges, hogy azért fáj, mert első nap elég kevés a vérzésem és nehezen csúszik?"

Naná, hogy azért fáj. Várj vele, amíg rendes mennyiség nem lesz, akkor próbáld újra.

És jó lenne, ha beruháznál egy minire. Úgyis elfogy, a menzesz végén a minit szokás használni. :)

2016. máj. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!