Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez azt jelenti, hogy egészsége...

Ez azt jelenti, hogy egészséges vagyok?

Figyelt kérdés
Sziasztok, szemölcs jelent meg a nemi szervemen egy borotválkoást követően,melyet széthordtam később rajta,további borotválás vágás,vérzés. Eltelt egy év és elmentem vele orvoshoz,felírtak ecsetelőt ami szépen el is tüntette 3 nap alatt az egészet. Vettek kenetet és megkaptam ma az eredményt melyen az állt,hogy étékelhető és negatív. Semmi nem volt bejelölve se a HPV se semmi,csak az,hogy negatív. De ha ígyis van akkor h alakult ki ez nálam?
2016. máj. 17. 09:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Immunerősítőt nem adtak? Partner kapott kezelést?

Ez valószínű inkább csak éves rákszűrés volt, amiben nincs benne a hpv amúgy, mert azt külön kell kérni.

2016. máj. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igaz, külön kell kérni, ha csak nem az orvos kéri indokolt esetben.

Erre vannak az std szűrések

2016. máj. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nincs partnerem,és semmit nem kaptam csak az ecsetelőt. Elküldtek vérvételre még ahol immunológiát és valami leuszt néznek.

Akkor menjek vissza és kérjek külön std-t? A neten azt írták,hogy a sima PAP ami nekem volt vizsgálat is kimutatná a hpv-t nagy valószínűséggel.

2016. máj. 17. 11:11
 4/7 anonim ***** válasza:

Pedig HPV nemi szemölcsöt csak nemi úton lehet elkapni tehát valakitől kaptad aki valószínű nem tud róla. Az óvszer is csak korlátozottan véd tőle amúgy!

A lehetséges kezelés minden esetben helyi, tehát Podophyllin, lápisz pálca, égetés vagy fagyasztás. Az ecsetelés nem mindig célravezető.

Igen, érdemes kérni egy std-t (vér és váladék a nemibeteggondozóban csinálják) és keresni egy másik dokit, mert szerintem csak sima rákszűrést kaptál aminek az eredményéből lehetséges következtetni a HPV-re ha van elváltozás (a méhnyak hagyományosan bevált citológiai azaz sejt-vizsgálata az ún. PAP-teszt) és még csak nem is kérte a doki abból a kenetből a HPV vizsgálatát külön pedig ugyanabból is megcsinálható(miközben neked volt és nem kaptál immunerősítőt sem, évente kell ellenőrizni), azon nincs be X-elve semmi, mert csak rákra néznek meg illetve kóros elváltozásokra, de a vírusra külön kell kérni vagy vérvételt erre (PCR teszt), de attól még nemi betegséged lehet, mert arra nem nézik automatikusan a rákszűrést.

Mivel szemölcsöd lett ezért alacsony kockázatú a fertőzésed, ennél van spontán gyógyulás de lehet kell kezelés. Ezért kell a teszt minden évben, hogy megtudják van-e még vírus vagy antitest.

2016. máj. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

ja ez a balhere az sztk-s orvos volt,már a vizsgálatból sejtettem,hogy nagyon gázos. Kb 10percig nézte nagyítóval a legnagyobb szemölcsöt,majd megállapította,hogy ezt ki kell vágni altatásban. Kérdeztem,hogy erre biztosan nincs más megoldás?? Mire mondja igen,erre semmi más nincs,ha lenne azt javasolná. Azután kérdezem tőle,hogy és nem kapok semmit rá? Mert van rengeteg kisebb is,amik szintén jól láthatóak. Mire mondja,hát ő nem látott mást :DDdd

na ekkor mentem el a bőrgyógyászatra és ott mondta a doktornő,hogy ad rá egy ecsetelőt ami 3 nap múlva eltüntette szőrén szálán az összeset.

Ugye a balhere adott beutalót a nőgyógyászati osztályra és esetleg azzal meg a vérképpel ,ha elmennék kérhetnék std szűrést? Hátha ott értlemesebb emberek dolgoznak...

2016. máj. 17. 15:35
 6/7 anonim ***** válasza:

Oh de jó fej akkor... :'D Lehet egy magándokis látogatást akkor megérne, hogy foglalkozzanak is vele, nehogy rosszabb legyen! A kezeletlenből van a méhnyakrák és jobb tudni hogy van-e benned még vírus vagy sikerült legyőznie a szervezetednek.

Érdemes megkérdezni hogy abból meg tudják-e csinálni, nem tudom meddig tárolnak ilyesmit sajnos.

2016. máj. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ez jó ötlet :) igen a magándokin én is elgondolkoztam,ha a nőgyógyászati osztályon nem vizsgálnak meg alaposan és csinálják meg a szűréseket muszáj leszek magánúton intézni ami tudom,hogy nem olcsó.:/

Ja amúgy ma felírattam immunerősítőt,de nincs a gyógyszertárban az a készítmény... szóval nem tudom mivel erősödjek,pár napja ráálltam a napi 5000mg Cvitaminra.

2016. máj. 17. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!