Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A hüvelygomba, ha nem volt...

A hüvelygomba, ha nem volt rendesen kikezelve, okozhat később csípő vizeléses panaszokat?

Figyelt kérdés
Mindig csak helyi kezelés kaptam, szájon át szedhető gyógyszert nem. Amikor már elkezdett csípni a viselés akkor kaptam heti 1 diflucant 4 héten át, de nem mulasztotta el. Nincs hólyaghurutom mert a vizelettenyésztés negatív, a hüvelytenyésztés eredménye meg candida lett. Lehet hogy a húgycsőben is a candida okozza a panaszokat? Nem tudom mit tegyek mert voltam már sok orvosnál, kettő ráadásul fizetős volt, tömtek belém antibotikumot is, de nem volt javulás. (Már 4 hónapja viszont nem szedek antibiotikumot és pár napja abbahagytam a fogamzásgátló szedését is) Ha tartósabban szedném a diflucant, akkor lenne ebben a csípő vizelés dologban változás?

2016. máj. 28. 09:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Voltál urológusnál is? A candida átterjedhet bárhova, a húgycsőbe is akár. A Diflucan pedig jó lenne, viszont a 4 hét nem elég, 2 hónapig szokták adni, nekem legalábbis addig tartott a kezelés. Diétázol mellette? Mert a diéta kb fél siker, nekem csak úgy sikerült 2 év alatt leküzdenem a gombát. Cukor teljes kizárása és finomliszt, egyéb szénhidrátok kerülése, sok zöldség és rostban gazdag ételek, mellette szedek tőzegáfonyát és probiotikumot, ezek nekem sokat segítettek.
2016. máj. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi a választ. Persze, 3 urológusnál is voltam, de csak az egyik mondta azt, hogy lehet gomba, viszont ő hólyagtükrözést akart csinálni, addig nem akart rá felírni semmit. (De azt nem tudta hogy hüvelygombám is volt éppen, mert akkor még nem voltam nőgyógyásznál, nem tudtam a dologról.) A hólyagtükrözésbe nem mentem bele, így utána csak olyan urológusoknál voltam akik nem említették a gomba lehetőségét. (Akkor már minden vizeletminta negatív volt) Viszont a nőgyógyász tud minden panaszomról, lehet hogy ad még majd diflucant, jövőhéten megyek hozzá.


Te hogy szedted, 2 hónapig minden nap, vagy te is csak 1 szemet szedtél egy héten?

Diétát nem tartok, de már odafigyelek hogy a lehető legkevesebb cukrot fogyasszam. Barna nádcukrot lehet ilyenkor enni vagy az is tiltott? Igaz, abból is napi 2 kiskanalat eszem csak a kávéhoz adva.

Meg úgy tudom, a fogamzásgátló is hajlamosít a gombára, ezért ezt most abbahagytam.


Köszi előre is.

2016. máj. 28. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!