Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A ripedon hatással van a...

A ripedon hatással van a hormonokra?

Figyelt kérdés

Érdekes észrevételeim vannak. A bajom egy éve kezdődött áprilisban, onnantól kezdve minden hónapban pokolian fájt mikor megjött és a gyomrom is de az mind az öt napon. Gyógyszer nélkül egy hónapot sem birtam ki. Állandóan késve jött meg. Előtte nem volt semmi gond. Többször is voltam sürgősségin vele.

Novemberben kezdtem el szedni a ripedont, annak is kellett idő mire hatott. Bár decemberben késett majdnem egy hetet és pokol volt, de addigra még a ripedon sem állt be. Csak januárban kezdett hatni, 27. napra jött meg és fájdalom nélkül kibirtam egy gyógyszerrel. Onnantól kezdve mindig 27 napra jött meg és gyógyszer sem kellett olyan minimális volt a fájdalom. Március végén abbahagytam csak úgy, ezért áprilisban megint késett 33 napra jött meg és jöttek a rosszullétek. Végig hánytam az egészet, két gyógyszer kellett. Újra elkezdtem szedni, április végén 26 napra jött, gyógyszer nem kellett (biztonság kedvéért bevettem mert féltem). Gyomrom sem fájt, de az télen sem mikor rendesen be volt állva. Tegnap 27 napra megjött, biztonság kedvéért vettem csak be a gyógyszert, különben nem fájt annyira. Ezek a pokoli fájdalmak maguktól eltűntek, és a ripedonnal hozom összefüggésben. Nem értem.

Már minden orvos endometriozisra gyanakodott mióta szedem a ripedont csökkent ez. Bár a hasmenések nem múltak el tőle. Csak ritkitotta a székletet.



2016. máj. 28. 19:59
 1/1 anonim ***** válasza:

Még jó hogy hatással van...

elég ha megnézed a dobozba csatolt mellékletet ("betegtájékoztató"), és megnézed miket ír

2021. aug. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!