Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ezt mi okozhatja?

Ezt mi okozhatja?

Figyelt kérdés

Korulbelul egy honapja vettem eszre, hogy nehezen nyelek spontan. Ha eszek, iszok, vagy nyalat nyelek akkor semmi problemam nincs, ilyenkor nem akad meg a nyeles, csak ha magamtol akarom a "semmit" lenyelni akkor nem mindig sikerul, bar mar sokkal jobb a helyzet, mint az elejen. Ekkor eszrevettem detritust a mandulamon, meg kicsi koromban is sok baj volt vele, sokszor volt begyulladva. Ugy olvastam, hogy ez kronikus gyulladas a mandulaban, a mandulam miatt nem tudok nyelni mindig. Ezt tenyleg a mandulam okozza?

A masik... par napja gombocot erzek a torkomban. Nem folyamatosan, de a nap nagy reszeben erzem. Ugy tudom, hogy a pajzsmirigyem okozhat ilyet, amivel egyebkent baj van, kronikus gyulladas van benne.

Viszont ez a ketto igy egyben aggaszt... mi lehet ez? Mar a legrosszabbra gondoltam, a gegerak tuneteit nezegettem...

18/L



2016. jún. 2. 16:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Egy vérvételből (TSH) ki lehet zárni a pajzsmirigy gondot, ha 0körüli akkor túlműködik, ha 2,6 fölött van akkor alulműködik és endokrinológushoz kell menni.

Egyébként nekem is tinikoromig sokszor volt begyulladva a mandulám, torkom, pajzsmirigy alulműködő is lettem mert gyulladásban van a pajzsmirigyem. Nem vészes állapot, teljesen beletanultam fél év alatt.

2016. jún. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Autoimmun gyulladas van benne, evente jarok vervetelre, gyogyszert nem kell meg szednem.

Januar-februar korul voltam vervetelen es nyaki ultrahangon, ott ilyen komoly betegseget mint a gegerak nem talaltak.

De ezt a gombocerzest a pajzsmirigyem okozza es nincs osszefuggesben a nyelessel?

2016. jún. 2. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!