Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szűz vagyok, a barátom is...

Szűz vagyok, a barátom is szűz, hogy kaphattam el a nemi herpeszt?

Figyelt kérdés

Ma voltam nőgyógyásznál, a doki azt mondta, hogy nemi herpeszem van. Minden tünet stimmel, szóval én is erre gyanakodtam már itthon. VISZONT hogy kaphattam el, ha csakis kizárólag nemi úton terjed ez a betegség? A barátommal csak orálisan szeretkeztünk, neki én vagyok az első barátnője, nekem ő az első barátom. Tehát ő is szűz, én is szűz vagyok. Egyikünknek sem volt még a száján sem herpesz soha.

Akkor mégis hogyan??? Teljesen abszurd ez az egész.



2016. jún. 3. 21:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%
A lakosság kb. 80%-a hordozza a herpes simplex vírust, nagy az átfertőzöttség. Nem feltétlenül okoz tüneteket, csak legyengült szervezetnél.
2016. jún. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Értem én, de mivel se nekem, se pedig a barátomnak nem volt korábban kapcsolata, hogyan kaphattam el én? Mert nyilván más lenne, ha mondjuk lett volna korábban egy pasim (vagy neki egy barátnője), akiről nem tudta, hogy fertőzött. De nem volt.
2016. jún. 3. 21:37
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A sima herpesz vírus, nagyon jól érzi magát a nemiszervek közelében is és ott is kitud alakulni. Onnantól kezdve nemi herpeszről van szó.
2016. jún. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Vagy a te vagy a barátod szervezetében alapjáraton benne volt és most legyengült valamilyen szinten a szervezeted és ezért lett.
2016. jún. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ez akkor lenne magyarázat, ha a barátomnak a száján lett volna valaha herpesz, de sosem volt neki. Nem is csókolt meg lányt előttem, szóval még mindig nem értem. :( De tegyük fel, hogy a barátomtól kaptam el - akkor ő honnan? Hiszen ugyanúgy nem érintkezett soha senkivel, mint én.
2016. jún. 3. 21:44
 6/12 A kérdező kommentje:
Alapjáraton? Létezik olyan, hogy valaki a herpesz vírussal fertőzötten születik?
2016. jún. 3. 21:46
 7/12 anonim ***** válasza:
62%
Szülés közben az anya simán átadhatja vagy a pasid nem szűz
2016. jún. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Akkor lehet már régen benne van mindkettőnkben, csak éppen most jött ki, és pont nálam. Engem minden nyavalya megvisel, gyenge az immunrendszerem. Köszönöm a válaszokat!
2016. jún. 3. 22:10
 9/12 anonim ***** válasza:

A herpesz tüneteit soha nem mutatók is lehetnek fertőzöttek! Tehát van, akinek soha nem volt klasszikus értelemben herpesze, de attól még fertőzött. A vírus pedig ürül akkor is, ha épp nem látszanak hólyagok.


Az egész családban egyes egyedül nekem van herpeszem 8 éves korom óta. Kb. ezerféleképpen fertőztem a környezetem, persze nem direkt, de egy gyerek vakarja a sebet, összetapod mindent stb stb. később meg még a partnereim sem rettentek meg puszit adni a herpeszes számra, és soha senki nem kapta el tőlem. Ez is nonszensz, persze nem baj, de ugyanolyan fura, mint a Te eseted.


És jól mondják, az ajakherpesz vírusa is okozhat a nemi szervek környékén hólyagokat, meg egyébként bárhol a testen.

2016. jún. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

*mármint úgy nem kapták el tőlem, hogy soha senkin nem jött ki rajtam kívül. Amúgy a náthára meg mindenféle felső légúti nyavalyára is én vagyok a legfogékonyabb.


De gyanítom amúgy is mindenki elkapja egyszer a herpeszt, valahol, úgyhogy ha most miattam vírushordozók is lettek, valószínűleg nélkülem is bekövetkezett volna. Ezért merem leírni, hogy nem érzem szar embernek magam a herpeszem miatt. :-D

2016. jún. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!