Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Dienille fogamzasgatlonal...

Dienille fogamzasgatlonal gondjaim vannak, masnal is volt ilyen?

Figyelt kérdés
Eddig symicia fogamzasgatlit szedtem 2 evig, voltak vele gondjaim igy abbahagytam. 1 honap kihagyas utan elkezdtem az orvos tanacsara szedni a dienille nevu fogamzasgatlit. Az orvos azt mondta a menzesz 1 napjatol szedjem, igy is tortent de mar a 7. napja van meg, hasi gorcseim is vannak. Eddig max 5 napig tartott a menzeszem. Kicsit megilyedtem... Ha van valakinek tanacsa azt szivesen vennem, koszonom!!!

2016. jún. 6. 21:55
 1/9 anonim ***** válasza:

Teljesen normális, 3-4 hónapig lehet ilyen. A váltáskor is érvényes hogy lehet mellékhatása. Főleg hogy te lényegében nem is váltottál hanem természetes ciklusban szeded újra. Bár ilyenkor minimum 3 hónapot pihentetnek vagy 6ot. Most lehet egy kis zavar a hormonjaiddal pluszban.

Miért nem vált be az előző?

2016. jún. 7. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!!! Kérdeztem is az orvost, hogy nem-e kellene várnom több hónapot, de azt mondta ezek már annyira modern gyógyszerek, hogy észre sem veszem a váltást. A symiciával az lett a problémám, hogy még volt 9 szem gyógyszerem az aktuális levélből és már akkor megjött a menzeszem, először ráfogtam, hogy az ideg miatt. De a 3 hónapon keresztül ez így ment 8-9 szem gyógyszerem volt még és már megjött, így 10-13 napokat menstruáltam. A symiciát egy sztk-s orvos írta fel anno, viszont ezt magán orvos és ő elmondta, hogy ez a symiciát nem szokták 20 éveseknek felírni, mert annyi voltam mikor elkezdtem szedni.
2016. jún. 7. 16:31
 3/9 anonim ***** válasza:
Sok évvel ezelőtt nekem is ez volt a gondom egy másik gyógyszerrel (Volina), sőt az egész hónapot végigbarnáztam és véreztem. Abba is hagytam emiatt. Most másik orvosnál újra irattam fog.gátlót és azt tanácsolta, hogy várjam meg, amíg "kivérzek" picit, így a 4. napon kezdtem el szedni. Így tovább kell mellé védekezni, de nem bántam meg, nincs vele semmi probléma.
2016. jún. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
De nyugi, valószínűleg így is meg fog oldódni a dolog :)
2016. jún. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát én már teljesen kivagyok, egesznap nem volt semmi már megnyugodtam, hogy elmúlt de most furdéskor észre vettem, hogy megint vérzek... Menjek vissza a dokihoz vagy mitcsinaljak ?! Annyira pánikolok már...
2016. jún. 7. 22:09
 6/9 A kérdező kommentje:
Már komolyan azt gondolom, hogy a gyógyszertől vérzek. Úgyértem ezt, hogy délbe veszembe mindig a gyógyszert addig nincsen igazából semmi, de ahogy eljön az este akkor van gáz, hasigörcsök, vérzés... Nem tudom már mire gondoljak... :(
2016. jún. 7. 22:15
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem még azt is tanácsolták, hogy este szedjem, vacsora után és/vagy lefekvés előtt. (Bár ezt inkább a rosszullétek miatt, de ki tudja...)

Egyébként tényleg tök normális új fog.gátlónál első hónapban.

2016. jún. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Én 1 valamivel több, mint 1 éve szedem a dienille-t, és amikor elkezdtem (menstruációm első napján) nekem 3 hétig volt meg. Aztán jött a szünet, ugye épp hogy elmúlt, megint megjött a gyógyszer kihagyás miatt, de 3 nap alatt el is múlt. Azóta meg egyszer sem történt ilyen, mindig óramű pontosággal jön meg.
2016. jún. 18. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat, úgy néz ki nálam is beállt a rendszer és semmi rosszullét nincs szerencsére!
2016. júl. 20. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!