Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Alapvető kérdésre válaszolnál?...

Alapvető kérdésre válaszolnál? (többi Lent)

Figyelt kérdés

1. Női vagy férfi nőgyógyász a jobb?

2. Ezt hogyan döntésem el?

3. Ha nőgyógyászhoz megyek, szőrtelenítsék ott lent?


Nőgyógyászhoz kell mennem, mert menstruációval van problémám. Most mennék először. Léci, arra a három kérdésre válaszoljatok☺


13,5/Lány



#menstruáció #férfi #nő #doki #nőgyogyasz #menstruációs próléma
2016. jún. 7. 15:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%

Én eddig csak férfi nőgyógyásznál voltam, többnél is, de egyikkel sem volt problémám. Mindegyikük kedves volt, jó szakember, érdekelte a problémám, tehát rendesen megvizsgáltak, nem szartak le.

Nem kell szőrtelenítened ott lent csak emiatt. A legtöbb nőgyógyász egyébként is ellene van a szőrtelenítésnek, szóval még az is lehet, hogy beszólnak érte (nekem volt ilyen élményem, csak az urológussal).


Anyukáddal beszélj, nézzétek meg, hol van a közeletekben gyermeknőgyógyászat, ingyenes rendelés teljesen jó, nem kell magándokihoz menni. Egyébként mi a baj a menstruációddal? Csak mert 13 évesen vannak dolgok, amik teljesen normálisak még, habár problémásnak tűnhetnek (pl. ha nem jött még meg soha, vagy ha rendszertelen, össze-vissza vérzel stb.).

2016. jún. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%

Nem a nemük határozza meg, hogy melyik orvos a jobb. Férfi nőgyógyászból több van, ezért arányosan belőlük van a legtöbb jó orvos, de ez semmit nem jelent.

13 évesen még gyermek nőgyógyászhoz javasolt menned, akik általában nők szoktak lenni.

A szőrtelenítés miatt pedig néha a felnőtt nőknek is beszólnak. 13 évesen nincs az az orvos aki ne tartaná korainak ha ott leborotválkozol.

2016. jún. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%

Tapasztalatom szerint a férfi nőgyógyászok jobban, nálam eddig minden női bunkó volt, a pasik meg tök jófejek.

Te döntöd el, hogy akarsz-e ennyi idősen férfi előtt mutatkozni, vagy jó a női is. Szerintem semmi gond a férfiakkal.

Nem kell szőrteleníteni, a dokik eleve ellenzik, hiszen természetes védekező feladata van a szőrnek az intim területen. De ahogy neked kényelmesebb.


Off: 13,5 évesen teljesen felesleges dokihoz menni, ugyanis normális az is, ha fél évig nem menstruálsz ennyi idősen. Persze jó, ha mész, legalább hozzászoksz, és ha valami fertőzésed lesz, már nem izgulsz annyira, hogy dokihoz kell menni.

19L

2016. jún. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%

Teljesen mindegy, hogy férfi vagy nő az orvos. Nekem volt férfi, és nő orvosom is, bevallom őszintén, a férfit jobban kedveltem. Voltam már jó pár nőgyógyásznál életem során, nekem valahogy a férfiak sokkal korrektebbek, szimpatikusabbak voltak. Olyan orvost válassz, aki számodra szimpatikus. Ha TB-s helyre mész, például a helyi kórházban a nőgyógyászatra, ott nem szoktak mindig víg kedélyűek lenni a dokik, de tapasztalataim szerint, sosem volt gond, mind nagyon rendes volt. Ha meg maszek úton mész, (igaz, hogy az pénzbe kerül, nem is kevésbe, ha érdekel keress rá a városodban lévő nőgyógyászokra a neten, akiknek saját prakszisa van, és az oldalán olvasd el mennyibe kerül és, hogy kérhetsz időpontot). Ezek alapján válassz.

A teljes szőrtelenítést egyik nőgyógyász sem kedveli, mert a csupaszra borotvált/gyantázott bőrön, a hüvely környékén, gyorsabban szaporodnak a pacik, nem véletlenül nő oda anatómiailag szőrzet. De nem igazán zavarja őket, nem is nagyon nézik. Én azt mondanám, hogy ne teljes dzsungellal menj, csak vág rövidre, 1-2 centisre.

És ha még bármi kérdésed lenne, hogy hogy zajlik egy vizsgálat, vagy muszáj-e az anyukáddal menni, minden kérdésre találsz választ az interneten. Sok sikert!

2016. jún. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%

Én speciel azért járok nőhöz, mert kevésbé érzem magam kellemetlenebbül előtte és jobban meg tudom beszélni vele a dolgokat. Nem a nemük dönti el, hogy ki a jobb, ez egyéni dolog.


Csak erősíteni tudom, hogy nem szükséges a szőrtelenítés, csak normális ápoltság kell.

2016. jún. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

1: mindegy, mindkettő lehet ugyanolyan jó orvos, de én jobban pereferálom a nőit, mert mégiscsak más egy nőnek szétrakni a lábad mint egy férfinak.

3. Nem kell szőrteleníteni, az orvosnak mindegy hogy szőrös e.

Amúgy csak kíváncsiságból: biztosan tudod hogy orvosoz kell menned? mert az elején még előfordulhatnak furcsa dolgok, nem jelenti egyből hogy baj van:)

2016. jún. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
72%

1.: Szemelyfuggo inkabb, mint nemtol függő.

2.: Érdeklődj utana neten, ismerősöktől.

3.: En amúgy is szortelenitek, doki előtt jobban rendbe teszem magam. De sztem nem foglalkoznak ezzel.

2016. jún. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne szőrteleníts, és gyermek nőgyógyászhoz menj.
2016. jún. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Rendben. Köszönöm a gyors válaszokat!☺

Az a bajom, hogy előzőleg nagyon sok vér távozott belőlem (szemre kb. 200 ml), most meg úgy van, hogy barna Utánna mensi 1 napig Utánna fehér folyás, és előről ez.

2016. jún. 8. 17:30
 10/14 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem ezzel felesleges foglalkozni, 13 évesen ez teljesen normális. Gyógyszert nem szednék a te korodban erre, bármit is mond az orvos. De persze jó ilyen idősen menni, mert legalább hozzászoksz. :)
2016. jún. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!