Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Endometriózis? Tünetek,...

Endometriózis? Tünetek, kezelés, Tabasztalatok? (bővebben)

Figyelt kérdés

Van/Volt endometriózisod? Mikor hallottál róla? Mik voltak a tüneteid? Mennyi idő után fordultál orvishoz? Szükséges volt laparoszkópia? Milyen kezelésben részesültél? Hány éves vagy? Minden válasz számít!

17/L



2016. júl. 4. 15:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Sajnos abban nincs multido. Ha bekerul ott marad. Tuntementesiteni lehet.

Nem csak menzesz alatt hanem sokszor elofordulo nagyon fajdalmas gorcsokkel jar.

Fajdalmas egyuttlet.

Aljasi szurkalas, fajdalom, ami kiterjedhet a combra is

2016. júl. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2016. júl. 6. 17:33
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem úgy kezdődött, hogy januárban rosszul lettem, akkor másnap bementem a sürgősségire(hétvégén, női klinika), ott mondták, hogy ciszta lesz. Aztán voltam még kb. 3-4* uh-n. Sajnos laparoszkópia lett a vége márciusban. A műtét után a szövettanból kiderült az endo 😡 Jelenleg hor.on injekciót kapok. Még 1 van augusztusban. Utána próbálkozhatunk a babával. 29/N
2016. júl. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem évekig csak annyi volt a tünet, hogy a mensi első napján nagyon görcsöltem. Aztán, amikor babát szerettünk volna, nem jött. Mászkáltunk a dokihoz, de ott is csak 2 év után jöttek rá, hogy ez a baj. Laparoszkóppal műtöttek, elvileg mindent rendbe tettek, de 6 hónappal később nem, hogy a baba nem jött össze, de megint megjelent a petefészkemen egy árny az ultrahangon.

Nem szeretnék még egy műtétet, így most Gynex cseppeket szedek és elhagytam a finomított cukrot, fehérlisztet tartalmazó ételeket. A neten egy csomó nő írja, hogy a makrobiotikus táplálkozás segített, de az orvosok még csak meg sem említik, hogy lehet értelme.

2016. aug. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A makrobiotikus táplálkozás kizárt hogy segítene, ha van venne búza, rozs és árpa ! A glutént kell ugyanis elhagyni.

Ide írtam le az esetem és tapasztalatom http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__nok-egeszsege__78610.. itt a 3. válasz és a további linkek.

2016. aug. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ötös! Elolvasgattam a belinkelt, korábbi válaszaidat. Egy dolgot nem értek: most akkor a glutén vagy a peszticid a veszélyes? Vagy mindkettő? A peszticidet el lehet kerülni egyáltalán, hiszen minden zöldségen ott lehet, nem? Vagy csak bio, gluténmentes kaja jöhetne szóba?

Bocs, hogy nem priviben írok, és ennyi kérdést írok ide, de talán sokakat érdekelhet/érinthet.

2016. aug. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Gyors válaszként: a peszticiddel kezelt gabona/zöldség/gyümölcs okoz olyan autoimmun betegséget (endometriosis) melynek tünetét lehet gluténmegvonással "gyógyítani".

A pontos mechanizmus megvan valahol a gépemen angolul, de most nincs időm előkeresni. (gugli a segítőtársad !)

A gluténmentes étel bőven lehet peszticiddel fertőzött.

Csak bio/organikus minősítés vagy saját termesztés, vegyszerek nélkül.

Több mint 25 éves tapasztalaton van az endo-val: olyan régen lettem beteg. Akkoriban még alig tudtak valamit róla. Nálam akkor jött ki, amikor épp nagyon kevés pénzem volt és ezért a legolcsóbb ételeket voltam kénytelen vásárolni....

Az endonak tünetileg vége nálam ahogy írtam volt, viszont mostanában ideggyulladással küszködöm (gyerekkori bárányhimló, felnőttkori övsömör következménye). Ezt annak a számlájára írom, hogy még mindig nem sikerült megvalósítanom a 100%-os bio étkezést.(Csak 2 éve igyekszem összehozni.)

2016. aug. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Köszönöm. Még egy kérdés: vajon mi lehet az oka annak, hogy a nőgyógyászok meg sem említik a riadt pácienseknek, hogy megfelelő táplálkozással esetleg tehetnek az endometriózis ellen? Hisz vagy terhességet sürgetnek, vagy mesterséges klimaxot hoznának létre műhormonokkal (műtét után, persze)... Így a legtöbb érintett nőnek eszébe sem jut, hogy érdemes lenne változtatni a táplálkozási szokásokon. Sokan csak természegyógyászos hókuszpókusznak gondolják és inkább szedig a mesterséges hormonokat.

Kíváncsi vagyok az ezzel kapcsolatos véleményetekre!

2016. aug. 24. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Említik a cikkben az endometriosist is.

[link]

Vagyonokba kerül Amerikának a vegyszerek okozta egészségkárosodás

2016. nov. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem csak Amerikának. Itthon is hány pár járkál a meddőségi ambulanciákra? Az a genya dolog, hogy a nőgyógyászok még csak meg sem említik, hogy egy táplálkozási reformmal milyen sokat el lehetne érni. Helyette etetik mindenkivel a mesterséges hormont.
2016. nov. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!