Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért fáj a hüvelykúp felhelye...

Miért fáj a hüvelykúp felhelyezése?

Figyelt kérdés
A nődoki felírt fertőzés ellen hüvelykúpot..de egyszerűen Nem tudom rendesen feltenni.Nem tudom mi lehet a probléma. Az az igazság hogy a tampont sem tudom rendesen felhelyezni. Egyszerűen fáj ha megpróbálom benyomni. Együttlétnél is fáj néha a hüvelyem de az nem olyan gyakori és nem olyan vészes. Inkább ez zavar hogy tényleg nagyon fáj a kúp felhelyezése. Szerintetek mi lehet a probléma velem? Előre is köszönöm a válaszokat.
2010. ápr. 15. 10:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem is fáj a tampon felhelyezése, de az együttlét az nem. A hüvelyemmel is minden rendben van (nemrég voltam vizsgálaton), mégis fáj a felhelyezés. Mi biztosan érzékenyebbek és "szűkebbek" vagyunk az átlagnál. Valamint szerintem a szárazság is ok lehet.
2010. ápr. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

igen..én is erre gondoltam. de van erre valami megoldás?hosszútávú(nemsokára megyek vissza nőgyógyászhoz úgyhogy mindenképp megkérdezem a problémáról csak azt szeretném tudni hogy van e más is ilyen problémákkal)

Csak az a baj hogy nem csak egyszerűen fájdogál hanem annyira fáj h nem is tudtam tegnap a kúpot teljesen feltenni.Azt mondták h a tampont is addig kell felhelyezni ahol már nem érzed..de egyszerűen fel sem megy addig.:S

2010. ápr. 15. 11:01
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!


A hüvelykúp felhelyezése fájhat attól, hogy gyulladásban van a hüvelyed, együttlétkor, ha nem vagy elég nedves, a menstruációra nincs tippem.

2010. ápr. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen, gondolom. Figyu, patikában van egy "Dermolin lubrikáns zselé" nevezetű síkosító. EZ egy vizes alapú síkosító, óvszerrel is lehet alkalmazni, nem károsítja a gumit. Ez segíthet az együttléteknél, és a tamponnál is. A hüvelykúphoz csak kitartást tudok kívánni, mert gondolom, amíg "odabent" gondok vannak, addig síkosítót nem tanácsos használni. :( Esetleg kicsit nedvesítsd meg a kúpot, vagy hívd fel a dokit, hogy használhatsz-e ilyen kencét a kúppal együtt.
2010. ápr. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
az az igazság hogy én nem szeretnék most akkor mindig síkosítót használni...na mind1...egyébként hogy valami új dolog is legyen fogamzásgátlóból még van 5 szemem és már most enyhe véres folyásom lett fél órája :S(nagyon kis mennyiség) nem tudom mitől jöhetett ez elő ilyenkor mikor normális esetben a tabletta abbahagyása utáni 5. napra szokott megjönni. Nagyon idegesít a dolog.
2010. ápr. 15. 11:57
 6/9 A kérdező kommentje:
visszatérve az együttlétekre...mindig teljesen benedvesedek és azzal olyankor nincs gond.úgyhogy tényleg nem tudom
2010. ápr. 15. 11:57
 7/9 anonim ***** válasza:
A véres folyás lehet a kúptól is, főleg ha nehezen ment fel, felsérthette a hüvely falát.
2010. ápr. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
igen..én is erre gondoltam...nagyon szépen köszönöm a válaszokat...remélem hogy a doki tud majd mondani vmi kézzelfoghatót és lehetőleg vmi olyat ami végleg megoldja ezt a prolémámat
2010. ápr. 15. 12:54
 9/9 A kérdező kommentje:
3 napig kéne felhelyeznem...tegnap volt az első nap...csináljam meg ma is?..de mi van ha megint ennyire fájni fog?:Sáhh azt hiszem most már végig kell csinálnom
2010. ápr. 15. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!