Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kisebb kerti medence rosszabb...

Kisebb kerti medence rosszabb mint a strand higiéniai szempontból?

Figyelt kérdés

Anyósom meg a sógornőm szokott benne pancsolni.


Klórtabletta van benne, de nem cserélik benne a vizet csak keringetik egész nyáron.


Kicsit undorodom a gondolattól, meg ugye a klór felborítja a hüvely ph-ját így fogékonyabb lesz a bacikra, fertőzésekre.


Nem tudom hogy itt mennyire van megfelelően adagolva bele a klór. Nem hiszem hogy nagy szakértők lennének.



2016. júl. 11. 15:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem jobb és nem rosszabb. Mi már évek óta medencézünk itthon, sok időbe tellett mire rájöttünk a helyes vízkezelésre hogy kibírjon egy nyarat. Nem kicsi, 17 m3.

A tisztán tartásához a keringetésen és a vegyszerezésen kívül az is fontos, hogy elvárjuk mindenkitől az előtte való tusolást, mert a medence nem arra való, hogy ott áztassuk ki a sz@ros fenekünket.

Ha tisztának látod náluk a vizet, nem opálos, nem algás akkor megfelelően kezelik, nyugodtan belemehetsz. Semmilyen pangó víz nem bírna ki egy egész nyarat, ha nincs kezelve.

Szerintem a fertőzéseket nem azért kapja el az ember, mert nem tudom hányan használták már a vizet, hanem úgy ahogy írod, a vegyszerektől, mert valóban felborítják a hüvely ph-ját, és mindemellett még egész nap vizes bugyiban flangál az ember. Vizes bugyiban ülsz le a padra megenni a hekkedet stb. Ezáltal az élményfürdők semmivel sem biztonságosabbak, csak mert több a víz, de semmivel sem veszélyesebbek mert annyival több ember is van benne, hanem agyon klórozzák. A legveszélyesebb, amin már egyébként gondolkodtam, hogy azért lehet inkább veszélyesebb a nyilvános fürdő, mert a vegyszer adagolás után bizonyos ideig nem lenne szabad tartózkodni a vízben, és ezt mi itthon be is tartjuk. Viszont képzeld el, hogy a fürdőket nem zárják be, csak mert épp kapott egy nagyobb adag klórt, algaölőt, vagy ph csökkentőt. Nem is tudunk róla, ha épp beletoltak három vödör klórgranulátumot a forgatásnál. Nekem néha kifehéredik a bőröm egy ilyen túra után.

2016. júl. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. :)

Szerintem kipróbálom akkor. Remélem nem lesz semmi bajom. Nekem még strandon se volt problémám, de tesóm sokszor megjárta már így, úgyhogy tudom, hogy nem kellemes és igenis fenn áll az esélye.

A legtöbb ember akinek nem volt még baja csak legyintget rá, hogy minek vagyok olyan finnyás. Féltem hogy itt is ilyen választ kapok, de szerencsére nem. Úgyhogy köszi még egyszer.


Ja még esetleg nem tudtok olyan hüvelykúpot vagy valamit amit egy ilyen fürdés után biztosítaná a terepet? Vagy jobb ilyenkor békén hagyni?

2016. júl. 11. 16:36
 3/4 Ignis Subdialis ***** válasza:

Egyébként ha nem sajnálod erre a pénzt, akkor lehet kapni sport- vagy úszótampont. Ez nem a hüvelyben keletkező cuccok összegyűjtésére szolgál, mint egy normál tampon, hanem a kívülről való bejutást akadályozza. Valójában egy háromszögletű egyszerhasználatos szivacsféleség, ami hermetikusan lezárja a hüvelyt, így úszás, fürdőzés közben nem megy be semmi. Csak mint utaltam rá, kissé drága: ~400 Ft egy darab. Legutóbb Müller drogériában láttam, egy hármas csomag volt kb. 1300 Ft. De mondjuk egy 2000 forintos strandbelépőhöz képest nem nagy összeg.

Egyébként én ilyen klóros-bacis miliő után tényleg szoktam tolni egy hüvelyflóra regeneráló hüvelytablettát, sose árt egy kis támogatás.

2017. jan. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet, utánajárok. Nem sajnálom az egészségemre a pénzt, mert ha meg valami fertőzésem lesz úgyis többet költök csak még szenvedek is.
2017. jan. 31. 07:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!