Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Székrekedésem van?

Székrekedésem van?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok. Egy táborban vagyok a balatonnál. Már három napja nem tudtam rendesen székletet üríteni, egyrészt mert olyan a vécé, hogy nem megy, másrészt meg folyton rámnyitnak, és elmegy az inger. Tegnap óta görcsöket is érzek. Most volt kis szabadidőm egy étteremben, ahol kultúrált volt a vécé és próbáltam elintézni. 5 perc alatt egy kemény tömböt sikerült alkotnom, erősebb nyomással. Úgy érzem nem jött ki mind és többre nem is volt időm, mert a csoporttal kell tartsak. Hashajtó segíthet?
2016. júl. 18. 12:07
 1/6 anonim ***** válasza:
vegyél fél kiló banánt edd meg egyszerre az kipucol és azért kíméletesebb mint a hashajtó. De az nem hat azonnal kell neki egy fél nap.
2016. júl. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát jó, veszek majd valahol. Most is érzem egyébként, hogy feszül valami odabent. :(
2016. júl. 18. 12:58
 3/6 anonim ***** válasza:
A táborok ilyenek, én sokszor egyáltalán nem tudtam menni. Később persze megbeszéltük a szobatársakkal, vagy a barátnőkkel, hogy na most akkor kakilok. Ahogy egy hosszabb kiránduláson voltam Londonban a sulival, a szobatársaimmal joghurtot meg ilyeneket vettünk és megtárgyaltuk a dolgokat, mindenki kínosan érzi magát nem a saját vécéjébe kakilni. :) És persze, ha sokáig húzod, akkor tömörebb lesz, de szerintem nem székrekedésed van, csak szimplán a gátlásosság miatt nem megy, amit meg is értek. Nyugi, hazamész, olyat fogsz kakilni, hogy csak na :D
2016. júl. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Inkább érett őszibarack, vagy görögdinnye, banán fog ha pl kevésbé érett. Glicerin kúp is kihozná fél órán belül.
2016. júl. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem kell rögtön hashajtó, mert tulajdonképpen minden gyógyszer méreg, szerintem teljesen fölösleges és csak végső megoldásnak használd ráadásul hasmenés is lehet a vége ami még a székrekedésnél is rosszabb.

Valószínűleg nem is fog egyszerre kijönni mind kivéve ha nem maradsz wcn kb fél óráig és erőlködsz. Egyél sok gyümölcsöt és joghurtot, ha van bolt vegyél Activiat nekem az segített.

2016. júl. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, végül ma reggel megoldódott a dolog. Jó érzés megkönnyebbülni. :)
2016. júl. 19. 11:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!