Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyon alacsony FSH- és magas...

Nagyon alacsony FSH- és magas ösztradiolszint mire utal?

Figyelt kérdés

Áprilisban voltam nőgyógyásznál azzal a problémával, hogy 50-55 naposak a ciklusaim, az arcom rettenetesen pattanásos és erősebb a szőrnövekedés. Az UH-on PCO jellegű petefészkeket állapított meg, továbbküldött hormonvizsgálatra, ahol az LH mérése kimaradt. A ciklus második napján történt a mérés, ahol az alábbi eredmények születtek (csak ez a kettő, amivel gond lehet, a többi normál tartományba esik):


FSH 1.0 U/l

Ösztradiol 57 pmol/l


A második hormonvizsgálatra már máshová mentem, ott csak a progeszteront és az ösztradiolt mérték, és ugyanazt a ciklust érinti, ami az előzőt is.


Ösztradiol 955 pmol/l (luteális fázis normál érték: 161-774 pmol)


Mivel ennyire lehetetlen a ciklusom, pontosan nem behatárolható, hogy mikor volt ovulációm, csak tippelni tudom, hogy luteális fázisban volt a mérés, mert kb. egy héttel a vérzés előtt volt a vérvétel, szóval szerintem felesleges volt a mérésük :(



2016. júl. 29. 10:36
 1/5 anonim ***** válasza:

nőgyógyászaton nem mondtak semmit ?


bőrgyógyászat ?

2016. júl. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Bőrgyógyászaton kezdtem a történetemet: antibiotikum, antibiotikumos kenőcs, de kb. annyit használt, hogy kb. több ezer forintom feleslegesen ment el rá, ugyanis semmit nem használt; azért küldtek tovább a nőgyógyászatra, mert már akkor szóba került a PCOS.

Már kezdem nagyon reménytelennek látni az egészet :(

2016. júl. 29. 10:46
 3/5 anonim ***** válasza:
nőgyógy.-on mit mondtak ?
2016. júl. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Áprilisban még PCO-jellegű volt a petefészek, most a hétfői állapot szerint vannak cisztáim, de azt mondta az UH-s nő, hogy nem jellegzetes PCO-s... Douglas-üregben folyadék, ami ciszta kifakadása, hasüregi gyulladásra vagy méhen kívüli terhességre utal (utolsó kizárva, mert még nincs nemi életem). Az első hormonvizsgálatnál hiányzik az LH szintje. Az első leletekkel voltam a nőgyógyásznál, aki a leletek alapján nem hitte el, hogy PCO-s lennék, ezért küldött el még egyszer hüvelyi UH-ra és a laborba, de ott csak a progeszteront és az ösztradiolt mérték. Eddig kb. ennyi, ma mennék vissza hozzá, de szerintem legjobb esetben is el fog küldeni, hogy ez nem az ő hatásköre és hogy nem tud velem mit kezdeni...
2016. júl. 29. 11:03
 5/5 anonim ***** válasza:

hát menj vissza nyugodtan és várd meg hogy mit mond


ha meg nem az ő hatásköre azt csak megmondja milyen irányban kell tovább vizsgállódni


esetleg egy másik bőrgyógyászt kereshetsz időközben ha a mostani nem tud mit kitalálni


"rosszabb" esetben majd endokrinológiára tovább küldenek

már úgy rosszabb hogy elég hosszú az előjegyzésük ezen szakrendeléseknek

2016. júl. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!