Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért írjak azt mindenhol...

Miért írjak azt mindenhol hogy a mell önvizsgálatát 20 évesen kell megkezdeni?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok és találtam egy nagy csomót a mellemben, vagyis csak fekve érzem és a bimbóm felett van picivel. Először azt hittem, hogy ez normális hisz a másik mellemben is érzek hasonlót. De most mintha nagyobbnak érezném. Nem tudom pontosan a mell anatómiáját, még képeket nézve sem tudom kitalálni hogy ez most normális-e, egy nagy gömb és nem mozdítható.

Mindenesetre azt nem értem, hogy miért 20 éves kortól ajánlják az önvizsgálatot ha 18 évesen is találhatok csomót?

Szerintetek lehet bajom? Van esély rá hogy a héten eljutok nőgyógyászhoz? Vagy ha nem jutok el, akkor a háziorvos tud valamit mondani? Nagyon beparáztam. Sajnos mem menstruáció miatt van megdagadva, mert az másfél hete elmúlt.



2016. aug. 4. 04:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Érdemes csinálni egy emlő ultrahangot, a háziorvos ad beutalót.
2016. aug. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Először; a rák nem korfüggő.

Persze attól még nem kezdenek el újszülötteket, gyermekeket, fiatal felnőtteket tüdő vagy prosztatarákra szűrni, mert ezek rendkívül ritkák, legfeljebb egy rendkívül ritka genetikai mutáció okozhatja.


A melldaganatok több mint kétharmada jóindulatú.

Igazából bármi lehetséges, a te korodban a mellet érintő (ductalis, lobularis) carcinomák, melyeket mellráknak nevezünk, ritkábbak mint a mellben észlelhető egyéb jó és rosszindulatú elváltozások.

Ha mélyebben van, akár izom, zsír, csont és nyirokrendszeri daganat is lehet (lipoma, limfóma -nhl, hl-), netán még ciszta(bár, ez mobilis lenne) is.


Persze lehet még közvetlen emlőből kiinduló kór is, pl: fibrocisztás kór, fibroadenoma (amit kétlek, mert általában mobilis mint egy ciszta, de ez nem specifikus).


Sorolhatnám itt neked a kórokat, de így neten keresztül semmi okosat nem tudok mondani, pláne, hogy én csak orvosnak készülök, még laikusként beszélek.


A lényeg, hogy első utad a háziorvoshoz vezessen, ő majd eligazít.

2016. aug. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Azt értem, hogy nem viszik őket szűrővizsgálatra, de önvizsgálatot végezhetnének, nem? :/

Az én mellemben lévő csomó nem mobilis, kemény és nem fáj, ezért vagyok megijedve :( menstruáció előtt kezdtem érzni, hogy ott van, azt hittem amiatt van megdagadva. Két hete múlt el a menstruációm :/ hétfőn elmegyek az orvoshoz, addig szétidegeskedem magam :(

Köszönöm a válaszokat!

2016. aug. 6. 08:33
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Na, mit mondott a doki?
2019. jan. 2. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!