Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Piros foltok? :O

Piros foltok? :O

Figyelt kérdés

14 éves leszek, összes osztálytársamnak megjött már, csak nekem nem, összes osztálytársamnak "komplett" cickója van, én deszka vagyok....sok lány helyemben panaszkodna, de én nem....VÉRFÓBIÁS VAGYOK!

Egyik nap amikor hazajöttem lovaglásból, egy óriási pirosas-barnás folt éktelenkedett a bugyimon, olyan vérszerű, normálisnak tartottam.

(eddig tisztasági betéte hordtam, néha-néha, hogy hozzászokjak, meg a hüvelyváladék miatt)

Estére a biztonság kedvéért betettem egy tisztasági betétet, reggelre megint ott volt egy vérszerű volt....de most nem nagy, valószínűleg a lovaglás miatt volt azelőtti nap nagyobb a folt, a "mechanikai ütődések" miatt :D

Ma is mentem lovagolni, de most egy egészségügyi betétet tettem, be nehogy az "ütődések" hatására meginduljon valami rossz, hát szerencsére nem indult meg semmi lovaglás közben, de megint ott volt egy folt :D ahhj....Amikor hazajöttem megint ellenőriztem a dolgokat, és megint :D (nem igaz)


Nos lányok, ez mi lehet? Menstruáció jele? Mit használjak? Meddig fog tartani?

NAGYON NAGYON VÉRFÓBIÁS VAGYOK! nem tudom, hogy győzzem le?

Hogy bírtátok, hogy folyik belőletek a vér? wáááá

Rossz érzés, fáj? Van aki vérfóbiás(?) (lányok közt), hogy győzte le?

Nagyon nem akarom, hogy megjöjjön, mit csináljak(?), be vagyok szarva.

Tanácsokat, tippeket szívesen megfogadok!Előre is köszönök minden kedves rendes választ!



2016. aug. 9. 19:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ez maga a menstruáció. Kb 4-5 napig tart, mivel ez az első, a következőt nem tudni, mikor jön majd meg, mindig legyen nálad betét. Kb 2-3 évig rendszertelen lehet, majd utána beáll egy 26-34 nap közti időszakra, annyi naponként fog megjönni. Mivel csak most értél, ezért a melled még semmiről nem maradt le a növésben :)

A menzesz járhat fájdalommal, amire bevehetsz fájdalomcsillapítót. Kellemetlen, mert a betét miatt óvatosabban mozogna az ember lánya, plusz hogy ne legyen pecsét, az is egy külön stressz. Ilyenkor ne vegyél világos nacit, és vigyél váltóbugyit magaddal, hogy a mosdóban átvehesd, ha baleset volt.

A menzesz előtti napokon lehet folyásod, fájhat vagy viszkethet a melled, idegesebb lehetsz, pattanásaid lehetnek és több kaját kívánhatsz, mint általában. Igyekezz sokat inni, az megkönnyíti a dolgokat.

2016. aug. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ó nagyon szépen köszönöm gyors lényegre törő válaszodat!Nagyon sokat segítettél!
2016. aug. 9. 20:52
 3/14 anonim ***** válasza:
Szívesen! Szóval no para :)
2016. aug. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ja, és akartam írni a vériszonnyal kapcsolatban, hogy hála az égnek az ember lánya nem sűrűn találkozik a menstruációs vérével úgy, ahogyan akkor, ha pl megvágja magát. Nem gyöngyözik, nem folyik a vér, általában a betéted meg a tamponod piroslik, de ennyi. Így azért meg lehet szokni, nekem így sikerült, pedig utálom a vér látványát. A saját véred alapból más, főleg ez. Gondolj arra, hogy nincs seb, ez az egyetlen alkalom, mikor a vér "jót" jelent, hisz egészséges vagy, plusz a menstruációs véred tiszta, steril, mert terhesség alatt ez jut a magzatnak. Úgyhogy ne gondolj rá vérként, ha még ezek után is zavar. Ez egy jele a megfelelő működésnek. Nincs seb, nincs vágás, stb.

Ezt még hozzá akartam tenni :)

2016. aug. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Akkor most már neked is megjött a menstruációd! Látod nem egy szörnyűség. Meg fogod szokni, nem kell félned tőle. Ez teljesen természetes dolog. Nem mindenkinek fáj a hasa. Folytathatod a napi tevékenységedet mellette.
2016. aug. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Jajj ez segített a legtöbbet! Te jó ég nagyon örülök neked! :O

Azért vmennyire biztos fogok óckodni, de nem fogok félve lenézni :)

Én azt hittem ömlik a vér.....:D mint amikor pisilünk

2016. aug. 9. 21:19
 7/14 A kérdező kommentje:
De ez biztos az? Ez nem jel? Ez már az? :O
2016. aug. 9. 21:23
 8/14 anonim ***** válasza:
Igen! A vérzésnek nem vérzés az előjele. Még az is menzesznek számít, ha barna. Így az elején sokszor nem is jön igazi vér, csak ilyen barna maszat.
2016. aug. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Wáo ennek viszont örülök, nem bírnám ki ha ömlene belőlem vér...wááá, de így annyira nem vészes túl élem, holnap megírom mi a helyzet :)
2016. aug. 9. 21:40
 10/14 anonim ***** válasza:
Dehogy ömlik a vér :) Akkor mi maradna neked? :D Van, hogy a pisid véres, ha megvan, de nem kell nézni. A wc papíron meg a betéteden fogsz vérrel találkozni, ami elég elviselhető. Mindig alaposan moss kezet! Betétcsere vagy pisi előtt és után is! Ilyenkor fokozottabb a fertőzésveszély. Hordj kézfertőtlenítőt magadnál, ha esetleg olyan helyre mész, ahol nem biztos, hogy van szappan, kéztörlő, meg ilyenek.
2016. aug. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!