Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Olyan létezhet, hogy valaki...

Olyan létezhet, hogy valaki menstruál, mégsincs peteérése?

Figyelt kérdés
Én eddig úgy tudtam, maga a meg nem termékenyített petesejt az, ami leválik és menstruáció néven kiürül a szervezetből...ha nincs peteérése valakinek, akkor a jelentkező vérzése mégis miből áll? Mi az, ami olyankor kiürül?

2016. aug. 11. 17:24
 1/4 anonim ***** válasza:

A pete egy nem látható apró sejt. Nem azért menstruál valaki, mert a pete távozik (vagyis de, élettanilag a be nem ágyazódó petesejt miatt alakul ki, de NEM az vérzik), hanem a méhben a megtermékenyített petesejt befogadására megvastagodott nyálkahártya leválik, ez nyilván vérzéssel jár.


Igen, teljesen normális egy-egy ciklus, amikor nincs peteérés, de van menstruáció, bárkivel előfordulhat. Baj akkor van, ha valakinek egymás után vagy általában sok van, de ilyenkor rendszerint van valamilyen vérzészavar is.

2016. aug. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Andizsuzsi ***** válasza:

A te elképzelése szerint miből áll???

A menstruációkor a méh nyálkahártyáját leválik a méhfalról, ez okozza a vérzést. A meg nem termékenyült petének nincs honnan leválnia, nem ágyazódik be. Felszívódik, nem a menstruációs távozik.

2016. aug. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Első: milyen vérzészavarra gondolsz?
2016. aug. 11. 19:01
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem kimaradásra gondol az első vagy nagyon minimális vérzésre, mint pl. a PCOS esetén előfordulhat.
2016. aug. 12. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!