Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Dr Petróczi István magánrendel...

Dr Petróczi István magánrendelésén járt már valaki?

Figyelt kérdés
Valóban alapos..? Milyen árban dolgozik?
2016. szept. 4. 12:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon régi kérdés és személyes tapasztalatom nincs, de amit a honlapján “büszkén” mutogat, pl:. fogamzásgátló tabletta kérdez-felelek részben... elgondolkodtató

Őszintén szerintem nagyon a saját igazát hajtó doki lehet, aki nem fogadja el, hogy a tapasztalatok mutathatnak mást, mint a 20 éve írt könyvek... egyáltalán nem tartom modernek, és szerintem brutalisan lekezelő és nem hiszi el sok nő problémáját sem.

Emelett olyat írni, hogy az óvszer kritikusan véd vagy nem véd inkább a terhesség ellen, de a nemi betegségek ellen jó... érdekes orvos lehet. ( az idősebbről szól a vélemény)

2020. nov. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyetértek az első hozzászólóval! Én sem jártam nála, de párszor belefutottam az internetes válaszaiba. Hogy ez mennyire egy szakmailag elmaradott bunkó! Nagyon lekezelőek a válaszai.

Képes volt egy 15 éves lánynak fogamzásgátlót javasolni, mivel ők óvszert használtak a barátjával, és menzesz után kellemetlenséget érzett alul, ez a barom meg jól kioktatta.

[link]


Inkább az óvszer használatra kéne buzdítani a fiatalokat, nem az elkerülésére. Persze, mi tegyük tönkre a szervezetünket hormonokkal, főleg egy ilyen fiatal, fejlődő szervezet? Mi szenvedjünk hüvelygyulladástól, amit a spirál és a gyöngy okozhat? Mi szenvedjünk hüvelyi fertőzéstől, mert a férfi nem képes gumit húzni? Mi járjunk el meddőségi vizsgálatokra, mert ezeknek a vackoknak a tartós szedése/használata miatt, pontosabban elhagyása után nem tudunk teherbe esni? A fogamzásgátló tablettákat, az egyéb hormontartalmú mérgeket, és az antidepresszánsokat jó lenne végre elfelejteni, összezavarják a hormonjaidat, és 1000 mellékhatásuk van, amiket nehéz visszafordítani.

Ezt külföldi oldalakon találtam, ahol legalább írnak ezekről, én pedig lefordítottam:

„A fogamzásgátló tabletták nagy dózisú mesterséges ösztrogénnel és progeszteronnal árasztják el szervezetünket, ami leállítja természetes hormontermelésünket, megakadályozza az ovulációt, és elvékonyítja a belső nyálkahártyát. Ez hormonális egyensúlyhiányhoz, például ösztrogéndominanciához vezethet.”

„Valóban elfogadnád a szexuális vágy teljes elvesztését, a súlygyarapodást, az embólia magas kockázatát, a megnövekedett rákkockázatot és az indokolatlanul változékony hangulatot?”

Bocsi srácok, nem ellenetek beszélek, de én soha többet nem szedném, szerencsére az csak rövid idő volt. Mi a barátommal simán meg tudtuk beszélni, hogy óvszerrel védekezzünk, sokkal biztonságosabbnak is érezzük, csak meg kell keresni a megfelelő méretet.

Sokkal egyszerűbb megakadályozni, hogy a spermiumok eljussanak a célig, mint hogy leállítsuk az ovulációt, csak azért, hogy ne jöjjön létre a teherbe esés, nem? Nem is értem, miért olyan elterjedt az a szokás, hogy a nőre van bízva a védekezés. Elvégre a férfi tudja teherbe ejteni a nőt, nem a nő a férfit, igaz?


Visszatérve a dokira, lebeszélnék mindenkit arról, hogy hozzá forduljon, tényleg csak a saját nézeteit erőlteti. Hormonális témába is képes volt beledumálni, pedig nem endokrinológus, simán okozhat hormonális probléma hajhullást, erre egyszerűen rávágta, hogy nem, az csak és kizárólag bőrgyógyászati gond, tuti nem hallott még a PCOS-ről. Legyenek már tájékozottak a nőgyógyászok, elvégre az egészségünk az ő kezükben van! Néhány őrült minden bajra fogamzásgátló tablettát írna fel. Egyébként fontos a kivizsgálás, de nem ettől a féleszűtől! Olyan nehéz jó nőgyógyászt találni, nagyon haragszom erre a vén hülyére.

2023. aug. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hormonbizniszük van. Nyomják ezerrel. Az "áldásos" következményeit nem reklámozzák. Mindenre ugyanaz a sablonválasz. Marketing.
jan. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!