Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőgyógyászati kisműtét....

Nőgyógyászati kisműtét. Mennyit "illik" adni a fogadott orvosnak és a fogadott altatóorvosnak?

Figyelt kérdés
Vidéki nagyváros. A doki a nőgyógyászom alapból, nála szültem.
2010. ápr. 23. 18:00
 1/4 anonim ***** válasza:
25 ezret
2010. ápr. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem az az orvos csinálta a műtétet, akihez már rég járok, de nem kimondottan fogadott orvos - én egy jó minőségi Whyskit vettem neki ( kb. 10.000-15.000 Ft) , mivel tudom, hogy azt szereti... Altatóorvosom nem is tudom ki volt, nem volt fogadott, így ebben nem tudok segíteni. A kórházi nővéreknek bonbont adtam csak.
2010. ápr. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nézd illik-nem illik.. örök kérdés.. Tulajdonképpen az orvos mire esküszik fel?? Hm?? A gyógyításra, és nem a hála pénzre.

Tudom, hogy közhely,de így van, azt is jól tudom, hogy némelyik orvos, ha nem kap pénzt, a későbbiekben nem vesz rólad tudomást.. Sajnos ez van..

Azért egy valamit megosztanék veled:

Ez nem nőgyógyászati kisműtét hanem szüléssel kapcsolatos, és a végén majd rálátást nyersz hogy miért is írom le ezt példának:

Kezdem ott, hogy egy kedves ismerősöm állapotos lett, volt fogadott orvosa, minden le volt beszélve, mobilszám csere stb...

Amikor elérkezett az idő a doki sehol.. állítólag nyaralt.. Jött vki más helyette,.. A szülés során a doki azon kívűl, hogy bennt tartózkodott a szülő szobán és mondta hogy sóhajtson mélyeket SEMMIT nem csinált.. A nővérek végezték el a "piszkos munkát"

A későbbiekben is az ápolók voltak azok akikre tudott inkább támaszkodni,de azért a doki aki nem csinált semmit elvárta ugyanúgy a vastag hálapénzes borítékot.


A te esetedre visszakanyarodva, nem hinném, hogy kellett volna adnod, neki nem azért kell jól megműtenie, mert vár rá egy boríték.. Ha vkinek nincsen rá anyagi kerete akkor ne is menjen el kisműtétre és úgy egyáltalán bármilyen műtétre is?


Nem ítélem el azokat, akik adnak az orvosoknak hálapénzt, de szerintem nekik ez a munkájuk, a kötelességük, a hivatásuk.

Nem lenne szabad elfogadniuk.


-egy orvostan hallgató-

2010. ápr. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kedves orvostan hallgató!


Bár kérdésem nem erre irányult, de köszönöm a válaszod.

A kérdés ebből a szemszögből már lerágott csont, sokan sokszor átrágtuk ezt a témát. De! Az általad hozott példa nem egyedi, én is voltam fültanuja ilyen esetnek. Az én orvosom -akihez mellesleg több, mint 10 éve járok- nem pénzéhes. Bár lehet nem volt szabályos, de ügyelet után is ott maradt velem szülni. Csak jót mondhatok róla. Amit én adtam, azért adtam, mert meg voltam vele elégedve. Az más kérdés, hogy nem vagyok híve a hálapénznek. A szülésznő is kapott. Ez a rendszer nagyon sokára fog letisztulni! Csak egy kérdés: Te akkor nem fogsz hálapénzt elfogadni??

2010. ápr. 27. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!