Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szűz lánynak írnak fel így...

Szűz lánynak írnak fel így fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés

A problémám az, hogy a menstruációs görcseim borzasztóan erősek. Nem vagyok egy nyafogós lány, de ilyenkor napokig aludni sem tudok, lever a víz, a tanulásra sem tudok figyelni, már többször haza kellett jönnöm az iskolából.

Azt mondták korábban az orvosok, hogy ez fogamzásgátló szedésével megszűnne. Már annyira nem bírom, hogy úgy döntöttem, megpróbálom.

Tehát, a kérdésem az, hogy ilyen esetben írhatnak fel nekem? Úgy tudom, fel kéne nyúlnia a nőgyógyásznak, ezt akkor is megteszi, ha szűz vagyok még?


2016. szept. 25. 18:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Varjunk mar, azt sem tudod, mi okozza... az okot kene megszuntetni, nem a tuneteket elnyomni. Lehet ciszta, mioma, polip, endometriozis... olyan orvoshoz menj, aki nem irja fel elso szora, mert az nem jo orvos.
2016. szept. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Az orvos csak akkor nyúl be a hüvelyébe szűz lányoknak,ha a szűzhártyán elég nagy a nyílás a biztonságos vizsgálathoz. Ha nem akkor nem biztos,hogy így meg fog vizsgálni,de vérvétel után még így is felírja a tablettát. És az is elképzelhető,ha az orvos elég alapos,hogy akkor végbélen keresztül vizsgál meg.
2016. szept. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Már voltam kivizsgáláson, nincs semmilyen elváltozásom.
2016. szept. 25. 18:55
 4/15 anonim ***** válasza:
31%

remélem ezek közül már mindet kipróbáltad, ha már így a gyógyszerhez merészelsz nyúlni:

[link]

a gyógyszerrel csak mérgezed magad! van más megoldás is!!

2016. szept. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Szerintem írnak fel, bár a korodtól is függ. Én is szűzen kaotam még, bár azért, mert komoly kapcsolatban voltam a barátommal, esedékes volt az első együttlét, stb. De sok ilyet hallottam már, hogy írnak fel, nekem is egy vérvétel és hosszas beszélgetés után került rá sor.
2016. szept. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Magnéziumot mindenképpen szedjél.Az is segíthet.
2016. szept. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Hát elég sok mindent próbáltam, természetes módszereket is mint a teák és gyógynövények, vagy meleg vizes borogatás, ezek egyáltalán nem hatottak, a vény nélkül kapható gyógyszerek közül meg sem tudnám számolni, hány félét.. Miután bevettem, egy óráig jó volt, de aztán mintha semmit sem csináltam volna.. egész nap meg nyilván nem tömhetem magam ezekkel.
2016. szept. 25. 19:40
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ligetszépe olajat szedj egész hónapban, és ha nagyon görcsölsz, akkor aszpirint vegyél be. Én sokszor lettem rosszul a görcsöktől, hidd el ez segíteni fog. Az Aszpirin nem simán mint görcsoldó hat, hanem az összehúzó hormont semlegesíti.
2016. szept. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor ezt még kipróbálom! :)
2016. szept. 25. 19:58
 10/15 anonim ***** válasza:
A Buscopant ki kellene próbálni, az nem fogamzásgátló. Elég erős.
2016. szept. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!