Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Aki 5 éven keresztül megszakít...

Aki 5 éven keresztül megszakítással "védekezik", és 5 év alatt sem esett teherbe, az meddő lehet? (Vagy a párja)

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm 5 éve megszakítással védekezik a párjával. Azt mondta, ha így érkezik a baba, akkor természetesen örülni fognak neki, de alapvetően elvannak így. Nekem nagyon furcsa, hogy valaki 5 éven keresztül nem esik így teherbe, nem lehet hogy egyikük meddő?
2016. okt. 6. 10:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Emiatt még nem. De ha nem akarnak gyereket, akkor miért merül fel ez a kérdés?

Általában a természetes fogamzásgátló módszerek közül többet szoktak kombinálni, a megszakításos védekezésnél kézenfekvő, hogy peteéréskor nincs aktus, illetve esetleg kiengedik az első ejakulátumot és mosakodás után csak a második merevedésnél van aktus, vagy kémiai módszereket is bevetnek még mellé, stb.

2016. okt. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

több oka is lehet.

az is előfurdulhat hogy a férfiban van a "hiba"..

Vagy: a lánya azok közé tartozik akik nehezebben esnek teherbe

2016. okt. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nem. Valószínűbb, hogy ügyesen csinálják.
2016. okt. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Én is ismerek egy ilyen párt, évekig megszakítással védekeztek, ők úgy voltak vele, hogy nem baj, ha jön a baba, de amikor megbeszélték, hogy jó, akkor most már szeretnének gyereket, felkészültek rá testileg, lelkileg és anyagilag, akkor egyből összejött nekik.

Szerintem azért ez is fejben dől el.

2016. okt. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Múlik pl. azon, mennyire pontos a nő ciklusa. Vannak olyan módszerek, hogy egy kis ketyerével megméred a hőmérsékleted minden reggel és kiszámolja neked azokat a napokat, amikor teherbe lehet esni. Ha valakinek megbízható, pontos ciklusa van, akkor ez egy biztonságos módszer, ahogy a megszakítás is teljesen jó, ha nem baj, ha jön a baba.


Ez nem jelenti azt, hogy egyikük is meddő lenne, lehet odafigyelnek a peteérésre is vagy csak ügyesen csinálják. :)

2016. okt. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Tudtommal egyáltalán nem hőmérőzik, és nem számolgatja, hogy van-e peteérése. Persze tudom, hogy lehet ez szerencse is, csak olyan furcsa, hogy az esetek többségében az ilyen jellegű "védekezés"-nél egyből becsúszik a baba.
2016. okt. 6. 14:49
 7/15 anonim ***** válasza:
"az esetek többségében az ilyen jellegű "védekezés"-nél egyből becsúszik a baba" - mert a férfiak nem tudják, hogy kell ezt a módszert jól csinálni. Nem az utolsó másodpercben kell kirántani, hanem az orgazmus érzetének jelentkezése előtt pár másodperccel (mivel az ondó már előbb ürülni kezd, főleg első néhány aktusnál egy új partnerrel). De aki igazán jól csinálja, az aktus közben is végig megakadályozza, hogy a prosztatája reflexszerűen összehúzódjon, így nem tud előváladék ürülni. Szóval "hozzáértés" és önfegyelem kérdése is.
2016. okt. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Szerintem megszakítással kevesebb az esély, mint hőmérőzős módszerrel. Mert az azt jelenti, hogy sosem megy bele, persze így sincs teljesen kizárva, hogy összejön, de azért elég jól ment nekem is jó darabig :) Én pl. sosem szedtem fogamzásgátlót, 11 éve élek nemi életet és 1 gyerekem van. A gyerek akkor jött össze, mikor már nem mindig szakítottuk meg csak figyeltük, hogy kb. mikor lehet az az idő mikor jobban kell figyelni. De akkor már végülis akartuk is, hogy legyen.
2016. okt. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nekünk sem jött össze így a baba, nem tudom, hogy meddők vagyunk e,vagy sem. Viszont a párom tudja kontrollálni magát, nem csöpögött még belém vagy ilyesmi. Szerintem akiknél így jön össze a baba, ott tok nyilvánvaló, hogy nem vette ki időben a pasi.
2016. okt. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
6: (Nem számolgatja, mikor van peteérése.) - Nem kell azt számolgatni, ezer jele van.
2016. okt. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!