Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van olyan aki kételkedik a...

Evenstar kérdése:

Van olyan aki kételkedik a dúlák vagy bábák hasznosságában?

Figyelt kérdés
Azt gondolom hogy olyan dolgokra vesznek rá ami az ő érdekük. Befolyásolnak ráhatnak! Pl ha sürgösségi császárra kerülne sor lebeszélnek róla csak azért mert akkor dolguk nincs így pénzük sincs! Hasonló tapasztalat volt valakinek? Olyan rámenően akarnak hatni a kismamára!!!

#baba #szülés #dúla #bába #világrahozás
2016. okt. 7. 01:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha veszélyben van a baba vagy az anya nincs az a bába vagy dúla aki megakadályozza a szülő nőt h kórházba Menjen.Pláne a dúla aki csak érzelmi támogatást nyújt,nem vizsgál stb.

Igaz nekem nincs rájuk szükségem mert kórházban szültem orvossal,szülésznővel.

2016. okt. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha valaki fogad egy dúlát vagy bábát, nem csak abban az esetben fog neki fizetni, ha ő vezeti le a szülést, mivel az egész terhességet végigkíséri. Valamint egy felelősségteljes, szakképzett dúla vagy bába nem fogja megakadályozni a kórházba menést, császárt, ha a kisbaba vagy az anyuka egészsége va nveszélyben, az olyan ember keressen más foglalkozást magának... Nincs személyes tapasztalatom, de feltételezem, hogy nem csak abban az esetben kap fizetést, ha az ő kezébe pottyan a baba, nagyon sokat tud segíteni másban is, így nem igazán lenne értelme erősködnie.
2016. okt. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A bába az esetek jelentős részében hasznosabb a szülésnél, mint az orvos. Orvosra valójában csak akkor van szükség, ha valami komplikáció lép fel. Az én szülésznőm pl. a szülés napján rám nézett, és azt mondta, készüljek fel lélekben a császárra, mert nagyon nagy a hasam. Aztán mégis összejött simán, de ha nem ragaszkodtam volna a normál szüléshez, a szülésznő valószínűleg császárt javasol. Nekem mondjuk kiváló szülésznőm volt, ha vállalnék még gyereket, azt is nála szülném, és ha a kórház lehetővé tenné, orvost nem is fogadnék, csak szülésznőt.

A dúlákat nem ismerem, én anyukámmal szültem, aki eü-ben dolgozik, szülészeten is lehúzott pár évet, így nekem nagyon sokat segített a szakmai és érzelmi biztonság, amit nyújtott. Azt gondolom, a dúlának is hasonló szerepe lehet.

Nekem nagyon jó és viszonylag könnyű szülésem volt, és meggyőződésem, hogy ebben nagyon nagy szerepe volt a szülésznőnek, és anyukám hozzáállásának is.

Ha valamiben kételkedem, akkor az épp a szülészorvos hasznossága, azon kívül, hogy összevarrt, nemigen csinált semmit. Persze más a helyzet, ha komplikáció adódik, de egy normál lefolyású szülésnél két dologra van szükség: egy baromi jó szülésznőre, és egy emberre, akire érzelmileg tudsz támaszkodni.

2016. okt. 8. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!