Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől késhet a menstruacio?

Mitől késhet a menstruacio?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok, mindig ossze vissza menstrualtam. Vagyis pl van amikor 5.en van amikor 10.en jon meg. De most mar nagyjabol 12 napja kesik. Majusba vesztettem el a szuzessegem (utanna volt hogy csak 3napra jott meg) szoval szerintem akkor megjobban felborult a rendszer..

Mostanaba is voltam egyutt a baratommal, lehetseges hogy az egyutt let miatt kesik / nem jon meg? Mellekesen NEM vagyok terhes szoval mas okokat várok:)


2016. okt. 17. 14:17
 1/4 anonim ***** válasza:

15 éves vagy, és a tested még nem elég érett a nemi életre.

A szex kivált olyan hormonális változásokat, ami miatt késhet, előbb jön meg, vagy hasonlók.

Régen ezért javasolták azt, hogy addig ne szexelj, amíg nem rendszeres a vérzésed, mert addig nem elég érett a tested a szexre.

Van, akinek ez 13 évesen bekövetkezik, van akinél csak 18 évesen.

De hát isten ments, hogy 17-18 éves korodig dugatlan maradj, mert összedől a világ. :)

És ne vegyél rá mérget, hogy nem vagy terhes, ha össze-vissza jön meg, csak még a teszt nem mutatta ki. :) Nekem három hét késés után látott a doki "valamit", most 20 hetes kismama vagyok. :)

2016. okt. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ne azt nézd, hogy a hónap hányadik napján jön meg, hanem hogy mennyi idő telik el két egymást követő menstruáció első napja között. Ez ugyanis általában 28 nap. Így ha például az első menstruáció szeptember 1-jén jön meg, akkor így néz ki a 28 napos ciklus:

Szeptember 29.

Október 27.

November 24.

December 22.

És ez egy tökéletes, 28 napra pontos ciklus annak ellenére, hogy te nem így látod, mert azt nézed, hogy a hónap melyik napján jön meg.

2016. okt. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mármint amiket fent felsoroltam, az az, hogy mikor lesz a következő menstruációk első napja. Ha esetleg nem lenne egyértelmű. :D
2016. okt. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Menj el nogyogyaszhoz es kerd meg,hogy irjon ki fogamzasgatlot neked.
2016. okt. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!