Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tegyek hogy meginduljon?

Mit tegyek hogy meginduljon?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az a helyzet hogy nekem nagyon régóta kimaradt a menstruációm mert fogyokúràztam. De egy ideig nem is aggódtam mert még nem volt be állva rendesen s aztán mikor nem jött meg fél év után akkor elmenten nőgyógyászhoz. Ő megvizsgált és mondta hogy semmi bajom nincs csak ne fogyokúràzzak tovább. Nekem sajnos ez nem ment (megy) olyan könnyen de mostmar úgy vagyok hogy mindenből eszek mértékkel és tornàzok. Már megint régóta nem jött meg pedig minden hónapban mikor még kellene jönnie nagyon fáj a hasam. Én félek elmenni újra nőgyógyászhoz de attól is félek hogy esetleg meddő leszek.... van valami szer ami meghozza? Mit tudok tenni? Egy kétségbe esett majdnem 18 éves lány.

Köszi :-)


2016. okt. 27. 20:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Remélhetőleg nem szúrtad el a fogyókúrával egész életedre a hormonrendszeredet! A zsírt mennyire vonod meg magadtól? Az ösztrogén (női nemi hormon) termeléséhez,hatásához szükség van zsírra. Ha nem eszed meg a szükséges mennyiségű zsírt az okozhat problémát. Egyébként meg ne félj visszamenni az orvoshoz,mert esetleg éppen emiatt a félelem miatt leszel meddő.
2016. okt. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Két legyet is üthetsz ám egy csapásra! Folytass hormonegyensúlyt támogató étrendet! Lehet, hogy már a túlsúlyt (ami miatt fogyókúrázni kezdtél) is hormonprobléma okozta!

Ha most újra sokat eszel, előállhat a jojó effektus, és attól csak még jobban összezavarodik a ciklusod.

A ciklusharmonizáló étrend lényege:

Ne egyél semmi olyat, amiben tartósítószer, mesterséges adalék vagy fehércukor van. A mesterséges édesítők pedig ugyancsak szétcs.szik a hormonháztartásod. Helyettük méz, nádcukor, xilit. Húst csak ritkán és megbízható forrásból (pl. tanyasi csirke, amit nem hormontartalmú táppal hizlalnak fel feleannyi idő alatt, mint normális lenne.) Tejterméket ne nagyon egyél, és hidrogénezett növényi olajat (normál étolaj, margarin) se. Zöldségből, gyümölcsből, gabonából, hidegen sajtolt olajakból készült ételekből viszont egyél bőven. Töltsd fel a szervezeted raktárait egészséges tápanyagokkal. Túlhízni így egészen biztosan nem fogsz, hiszen az anyagcseréd harmóniába kerül. A hormonháztartásod azonban ettől az étrendtől szépen vissza fog állni. Esetleg egy kis progeszteronkrémmel rásegíthetsz.


Érdemes átolvasni ezt:

[link]

2016. okt. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!