Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi számít erős vérzésnek?

Mi számít erős vérzésnek?

Figyelt kérdés

Hogy tudnám objektíven megállapítani?


Intimtölcsért használok és egyelőre sacc, de lehet, hogy egy következő ciklusban lemérem majd: kb. 90-100 ml volt az össz. vérveszteség. Neten van ahol 50-60 ml írnak átlagnak, van ahol azt írják, hogy 100 ml-ig még nem vészes. (van egyéb panaszom és amiatt lenne fontos tudom, hogy ez most már a szélső értéket meghaladja, vagy még jó)

Nem számokkal, csak jellemezve ilyen szokott lenni: első 3 nap erős. legelső éjszaka mindegy mit használtam, de átáztam. utána lévő éjszakákon már nincs gond. 2. nap a legerősebb, akkor 1-2 óránként csere. még a 3. nap is relatív erős. 4. nap közepes. 5. nap enyhe, de friss vér még van. 6-7 nap már csak alvadt pecsételés.



2016. nov. 10. 11:59
 1/5 A kérdező kommentje:
Az jutott még eszembe alkérdésnek, hogy ha "csak" annyi lenne ennek az oka,(már amennyiben ez tényleg erősnek számít) hogy a méhnyálkahártya az átlagnál vastagabb, az baj? Mert az ellenkezőjét értem, hogy probléma lehet: ha vékony, akkor terhesség nehezen jöhet létre.
2016. nov. 10. 12:32
 2/5 anonim ***** válasza:
Szultel-e mar es hany eves vagy? Miota van ez a problemad, es mi meg a baj?
2016. nov. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, 30 vagyok.

Gyenge sose volt. Nehéz eldönteni, nincs éles határ, csak mintha erősödne. Azért is nehéz megállapítani, mert idő közben váltottam az eszközöket is. (normál tamponról, a legnagyobbra, majd egy ideje a tölcsérre. állítólag az utóbbi bírja legtovább. De első napokban ezt is ki kell ürítenem pár óránként. A másik bajom az visszatérő fájdalom petefészeknél főként ciklus előtt és alatt fokozódik, de középídőben is akár. A fájdalom "csak" egy éve van. Orvosok eddig nem találtak rá magyarázatot. )

2016. nov. 10. 15:48
 4/5 A kérdező kommentje:
Hozzátenném, hogy nem vagyok benne biztos, hogy most ez erősnek számít. Csak épp viszonyítási alapom nem nagyon van. (Plusz van ez az elég kellemetlen problémám és keresem a lehetséges magyarázatot)
2016. nov. 10. 16:14
 5/5 anonim ***** válasza:
Az szamit, hogy a szokasoshoz kepest milyen, marmint neked, a sajat mensidhez kepest. Ha erosodik, akkor az valtozas es erdemes orvoshiz fordulni. Egyebkent erdemes evvel endokrinologiara is elmenni. En sokkal fiatalabb vagyok, de hasonlo problemam van nekem is.
2016. nov. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!