Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fent felejtett tampon kimutath...

Fogtunder kérdése:

Fent felejtett tampon kimutatható hüvelyi ultrahanggal?

Figyelt kérdés
Egy fent felejtett tampont képes kimutatni egy hüvelyi ultrahang vagy csak egy kismedencei röntgenen látszódna?
2016. nov. 19. 08:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, észre fogja venni a doki, már csak azért is, mert nem tudja rendesen bedugni az ultrahang készülék fejét. :(

Hogy lehet egy tampont fent felejteni? Miért nem szeded ki?

2016. nov. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hogy az istenbe lehet fent felejteni egy tampont? Nincs meg a zsinórja? Nyúlj fel, ha nem érzed, nincs is benned.

20L

2016. nov. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A nőgyógyászati vizsgálat nem csak ultrahangból áll. Plusz nem egy végtelen feketelyuk van a lábaid között. Ha fent felejtetted simán felnyúlsz és kitapintod, kiszeded magadnak.
2016. nov. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha bent van a tampon azt ki tudod tapintani ha felnyúlsz.Nem megy be a méhedbe.Ha benyúlsz és nem érzed akkor nem maradt bent.
2016. nov. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A hüvely 8 cm hosszú. Ha felnyúlsz, és nem érzed, akkor törődj bele, hogy nincs ott. Nem csak hüvelyi ultrahanggal mutatható ki a bentmaradt tampon Kézzel kell érezni. El nem nyelte a méhed. A hasüregbe sem tud kimenni.
2016. nov. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

Igazából a kérdés csak elméleti volt, én nem jártam még így. De a napokban olvastam a TSS-ről, azaz a toxikus sokk szindrómáról, ami egy nagyon veszélyes, akár életet veszélyeztető gyulladásos állapot, és általában több napig bent maradt tampon miatt alakulhat ki, hiszen ott már bőven szaporodnak a baktériumok. Szóval ezért lettem kíváncsi, hogy hogyan lehet biztosan kizárni egy ˝elfelejtett˝ tampon hüvelyben létét, ha esetleg a kitapintás valakinek nem menne.

Ahogy olvastam, ritkán, és rendhagyó esetekben, de megeshet, hogy valaki bizonytalanná válik a tampon bent/fent létét illetően.

Továbbá lehetséges, hogy egyszerűen nem tudja kitapintani, nem tud elég mélyen felnyúlni önmagába. Igen, persze, ott a madzag, de extrém módon az is megeshet, hogy valaki véletlenül fordítva helyezi fel, vagy/sőt esetleg úgy szeretkezik, hogy bent van a tampon is. Amit persze semmiképp se tegyen senki, hiszen akkor aztán végképp túl mélyre nyomódik a kis rakéta, és aztán ember legyen a talpán, aki kipréseli magából...vagy épp teljesen elfejeti..ami a legrosszabb, és legveszélyesebb eset a fenti TSS okok miatt ugyebár.

Szóval minden megeshet. Gondolom ez éjjeli, félálomban történő tamponcsere esetén, vagy esetleg alkoholfogyasztás mellett fordulhat elő ilyen-olyan extrém tampon-bentmaradás. Ezt a sok összegyűjtött esetet tehát azért írtam le most, hátha olvassák olyanok is a soraimat, akik eddig nagyon lazán kezelték a tamponcsere kérdést.

Az aranyszabály tehát:

1. Tiszta kézzel felhelyezni, tiszta kézzel eltávolítani.

2. Nem szabad 8 óránál tovább bent hagyni.

3. Nem szabad úgy szeretkezni, hogy közben még a tampon is bent van.

Jó egészséget kívánok mindenkinek. :)

2016. nov. 20. 01:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!