Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló feliratásánál...

Fogamzásgátló feliratásánál miért kell felnyúlnia a nőgyógyásznak?

Figyelt kérdés

Most fogok először menni, de csak fogamzásgátlót szeretnék. Tisztában vagyok vele, hogy elméletben hogy működik egy vizsgálat, de nekem ez sok. Nemértem, hogy miért kell egy ki***szott tablettáért belémnyúlkálnia? Ultrahanggal vagy mrivel tökéletesen ki lehet venni a belső szervek méretét és helyzetét. Ez csak ilyen megmaradt szexista szokás?

Légyszi aki nem ért hozzá és csak ilyen szintű sztereotípiákat tud írni, hogy az egészséged múlik rajta meg ez muszáj akkor az ne is írjon, mert tudom, hogy nem muszáj, ugyanis ilyenekkel dolgozok. Köszi.


2016. nov. 21. 22:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A választ nem tudom, de engem is érdekelne ha valaki eltudná mondani. A laborvizsgálatot viszont meg sem említik pedig abból sok minden kiderülne. Vagy ez is másképp megy mindenhol?
2016. nov. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Rákszűrést eleve nem tud másképp csinálni, az ultrahang arra alkalmatlan. Rákszűrés nélkül pedig eleve semmit nem fog felírni. Meg kell nézni nagyítóval a méhszájat, nincs-e elváltozás, amit szintén nem mutat az ultrahang.

Sok helyen a rendelőkben nem is csinálnak ultrahangot, nem bevett szokás, csak a magánrendelőkben.

Nálunk az sztk rendelőben külön helyiségben van az ultrahang, nem sétálnak át minden beteggel, így marad a manuális vizsgálat a méh és a petefészek kitapintására illetve a nézelődés a többire, ami amúgy is kellene ultrahang mellett is.

2016. nov. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Méhnyakrák szűrés? Amiért a kenetet is leveszik? Tehát leveszi a kenetet, hogy megállapítsa, hogy van-e baj, még aznap felírja a tabit aztán meg a laborba mehet a vizsgálat?

Ez alapján amit leírtál nem teljesen tiszta. Azzal meg, hogy mondjuk egy vékony pálcikát egy pillanatra feltol, mondjuk még nincs bajom. Egyébként meg miért kell megnézni a méhszájat? Egy hormonális fogamzásgátlónak mi köze van ehhez? Azzal egyet kell értened, hogy a tapogatós része teljes egészében helyettesíthető lenne ultrahanggal és mri-vel...

2016. nov. 22. 12:53
 4/16 anonim ***** válasza:
Gondolj mar bele. Szeded a tablettat, gumi nelkul kefelsz ossze-vissza, azt adod at mindenkinek a hpv-t, es a tobbit, aztan ok is adjak tovabb. Esetleg valaki keson kerul nogyogyaszhoz, azt mehet a csalad a temetesere. Fantasztikus lenne.
2016. nov. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

A vékony pálcikát egyáltalán nem mindegy hová tolja és honnan vesz mintát. Megvan annak a maga útja módja, különben felesleges. Ahhoz kell a kacsa, hogy normálisan a jó helyről vegye a kenetet.

A mészájat meg kell néznie nagyítóval nincs-e valami látható elváltozás, pl méhszájseb, gyulladás, váladékozás. Semmiféle gyógyszert nem írnak vizsgálat nélkül, ezt sem. Lehet, hogy ellenérzéseid vannak, de ez is egy szakma, aminek megvannak a szabályai.

2016. nov. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

A belsőszervek tapintásáról is sokat tud az orvos, az Uh annyira nem részletes azért, voltam már párszor és mindig két fajtát csináltak (hasi és hüvelyi) majd mivel nem helyettesíthető így kézi vizsgálat is van ugyanis pl hasi nyomásra a fájdalom akkor jön elő ami egy diagnosztikai szempont. Pl nagyon korai terhességet éreznek tapintással amit nem lát még az UH, max vérvétel, na de ezek is indokolt esetben vannak, ha pl valaki nem tudja hogy terhes és elkezdi szedni? Láttunk már ilyet...

Ráadásul UH nálunk csak magánba (+12ezerért) vagy indokolt esetben a kórházban van jó hosszú várólistával.

A méhszáj nagyon fontos dolog, ezt uh nem látja, pl kinyílás, stb ha azon elváltozás van azon a tabletta tud rontani, ugyanis megváltozik a ph bent tőle, sokszor a tabletta a kiváltó oka plusz utána érintkezik majd gumi nélkül pénisszel, ha valami gond van, azt látni kell. A szempillaspirál szerű pálca pedig jobb ha a megfelelő helyre megy, így is tud vérzést, fájdalmat okozni, hát még ha vezetgetné.

2016. nov. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Plusz rákszűréskor azért sok mindenre pluszba megnéznek, ami fertőző is lehet, kezelni kell, különben meddőséget is okozhat, ezért kell utána évente menni. Nálunk akinek nincs érvényes rákszűrése annak nem írják fel tovább, még a háziorvos se, ő is kéri a papírt.
2016. nov. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Meg amugy ennem szemely szerint egyaltalan nem bizok az UH-ban. Egyik ismerosnek 15 hasi mutetje volt. Nincs epeje, mehe, petefeszkei. Es akkor diktalja UH-n a doki, hogy epe rendben... meh rendben... petefeszkek rendben....

Vagy pl apukamnak mondtak UH-n mar azt is, hogy olyan mintha nem lenne veseje, vagy azt is hogy olyan, mintha negy veseje lenne.

Nekem mondtak mar, hogy fejlodesi rendellenesege van a vesemnek, egy het mulva uj vizsgalaton meg azt, hogy rendben van, semmi baj. Volt mar jo epeholyagom, meg ket honap mulva kotozott vagy csomozott vagy milyen...

2016. nov. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Nézzen meg nagyítóval... Tegye be azt a műszert amit kell, de ne nyúljon be... Nekem azzal van bajom, hogy indokolatlanul is elvégzik ezt a kétkezi vizsgálatot. Ha az ultrahang nem is, de az MRI még a szívedet is látja, csak megfelelő frekvenciára kell állítani. Megvan a technika, hogy ne legyen szükség egy fogamzásgátlóért ismétlem, fogamzásgátlóért bekontárkodni a másik ember legintimebb szférájába.

Szerintem egyszerűen csak meghagyták ezt a 60éves szokást, mindenféle férfi vágyak miatt... Ami szerintem undorító hozzáállás és ezért elégedetlenkedek most itt nektek.

Ja, és megjegyzem, Magyarországon kívül az összes EU-s országban lehet kapni vény nélküli eseményutáni tabit. Ne mondjátok, hogy mennyire veszélyes, mert a magyar orvosokon kívül az összes tagország egészségügyi követelményeinek megfelel.

2016. nov. 22. 17:30
 10/16 anonim ***** válasza:

Tegye be a műszert, de ne nyúljon be. Azt mégis hogyan? Majd az ultrahang fejjel nyomkodja a hasad, hogy éppen fáj-e? A hüvelyi ultrahangot azért megcsinálhatja vagy az is férfivágyak miatt van?

Persze van CT MR miegyéb, de azt aztán ki fogja kifizetni egy egyszerű rutinvizsgálat okán? Még azok sem kerülnek sorra akik valóban betegek és rászorulnának.

Mindenhol kapható az esemény utáni tabi? Hurrá.. Remélhetőleg mindenhol tudják azt is, hogy a hormonakkal lehet játszani, csak marhára nem éri meg. Bár kit érdekel, ha valakinek megborul a hormonháztartása? Legalább többet költ gyógyszerekre, tiszta haszon a gyógyszergyártóknak.

Amúgy remélem ezt a férfivágyas marhaságot nem gondoltad komolyan. Ugyanis lehet, hogy te kívánatos, fiatal nő vagy, de a doki a 60 évesekben is nyúlkál, naponta vagy 20-szor, 35-40 évig a nyugdíjig. Szerinted mennyire érdekli még?

2016. nov. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!