Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » STD vizsgálat hol és hogyan?

Kovacs.aliz95 kérdése:

STD vizsgálat hol és hogyan?

Figyelt kérdés

Szóval a hétvégén együtt voltam egy fiúval, de nagyon erőszakos volt, ráadásul az aktus közben önkényesen levett a gumit. Tudom, az én hibám, hogy nem voltam határozottabb és nem cselekedtem elég erőteljesen. De most iszonyatosan félek, hogy elkaptam valamit és minél előbb ki szeretném magam vizsgáltatni. De úgy olvastam magánrendeléseken tételenként kell fizetni minden egyes betegség vizsgálatáért. Szóval ezt meg tudom oldani tb-vel is valahogy? Budapesten lakom az egyetem miatt, nincs itteni lakcímem, ellátnak így is?


[link]

Ezt a klinikát találtam. Valaki esetleg már volt itt? El tudná mondani hogyan működnek itt a dolgok?



2016. dec. 6. 13:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Elmész a rendelésre és elmondod,hogy miért szeretnéd a vizsgálatot. Váladékot és vért fognak venni,de arra számítsál,hogy a vérvételt 3 hónap múlva meg fogják ismételni,mert a syphilisnek és a HIV-nek figyelembe kell venni a lappangási idejét is.
2016. dec. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Megcsinálják, a legolcsóbb a nagyvárad téri szűrőállomás, az epidemiológiai intézethez tartozik. Hiv, ingyenes, hepa b,c és szifiliszt (kb. 6 ezer együtt) szürnek. A többi betegséggel kapcsolatban is ad tanácsot a doktornő, aki leveszi a vért, hogy mit érdemes megnézetni, velem nagyon kedvesek voltak. Ezek a legfontosabb vizsgálatok. A börklinikán nagyon hosszú várakozási idő van és drágább ennél. Viszont pár hetet kell várni, hogy kimutassa a teszt ha baj van, mert aktus után pár hétig nem mutatja ki semmi.
2016. dec. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Vérvizsgálat kevés. Kankót, gomás fertőzést a hüvelyből vvet mintából, ureaplasmát,mycoplasmát szintén hüvelyváladék, vagy vizeletvizsgálatból néznek.
2016. dec. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A HIV ingyenes tudtommal csak, a többi fizetős (2000Ft/érték már jó ár!) még tb-re is, tehát rendelésen is kérheted, de sehol se ingyenes 100%-ig. Magánba csak ennél drágább.

A lappangási időt érdemes megvárni hogy ne kelljen kétszer menni. Egyébként vért vesznek, szájtörlet és hüvelyváladékot.

2016. dec. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
3 ezen felül nagyjából 10 lehetséges és ezeknél fontosabb nemi betegséget tudnék felsorolni, amit le lehetne szüretni, de mindenre azért nem kell szürést csinálni, egy szex miatt, az általad említetteknek egyértelmű tünetei vannak, mondjuk a hpv, chlamydia sokkal rejtőzködőbb betegségek és komoly bajt tudnak okozni.
2016. dec. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!