Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Csomó a mellben. Mi lehet ez?

Csomó a mellben. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Kb 1 éve találtam a bal cicimbe egy csomót. Nem fáj, csak menzesz előtt meg alatt. El akartam mennj mammográfiara csak épp újították fel, így egy hónap múlva kellett volna vissza menni. Ki is ment a fejemből. Rá pár hönapra háziorvosnál voltam valami miatt, és ha már ott vagyok megkérdezem hogy mi ez. Azt mondta nincs okom félni mert csak tejmirigy. De most 2 hete fáj a cicim mindkettő, de a bal oldalibam a csomó egy kicsit érzékenyebb. Mondom, nem szokott fájni ez a csomó, csak akkor ha megkell jönnie. Tegnap jött meg, de már 2 hete fáj. Hónaljban nincs csomó, azt rendszeresen vizsgálom. Tudom, menjek el dokihoz, de nagyon félek az eredménytől, ezért előtte megkérdezlek titeket , hátha van tippetek. Mindkettő cicim oldalán van ilyen rögös valami, ami menzesz előtt fáj, de nem csomó, hanem valami más, mintha valami mirigy állomány lenne, na a baj oldalra erre a valamire nőtt az a csomó, ami felett jól mozdítható a bőr, de ragaszkodik ehhez a valamihez. Nyugtassatok meg. Köszönöm

2016. dec. 8. 10:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mire vársz? Megnyugtató csak a negatív lelet lehet.
2016. dec. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Sok minden más is lehet, nemcsak rosszindulatú, ha ez megnyugtat, pl ciszta, de mielőbb menj el nőgyógyászhoz, me halogasd.
2016. dec. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem az a kérdés, hogy a bőrt tudod-e mozgatni, hanem az, hogy a csomó a bőröd alatt elmozdítható-e.

De valószínűleg ciszta vagy fibroadenóma. Mindkettő jóindulatú, és csak akkor kell hozzányúlni, ha problémát okoz.

3 módon tudod műtét nélkül megszüntetni a mellpanaszokat:

1. Antiösztrogén-diéta

2. Vegyszeres kozmetikumaid lecserélése natúrkozmetikumra. Főleg izzadásgátlóból tilos olyat használni, amiben paraben van.

3. Természetes növényi progeszteronkrém, egyenesen a mellre kenve.

Ha a fenti három dologgal sikerül csökkenteni az ösztrogénszintedet, akkor szépen lassan elmúlik a mellfeszülés, felszívódnak a csomók.

Persze ezek mellett feltétlenül menj el mammográfiára is!

2016. dec. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!