Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 3cm-es petefészek ciszta...

3cm-es petefészek ciszta okozhat problémát? Az orvos szerint mensivel távozik. Bővebben lent

Figyelt kérdés

Az utolsó menstruációm (kicsivel több mint két hete) késett 6 napot (nem szokott késni), de nem tudtam, hogy miért.

Tegnap voltam orvosnál az éves szűrésen és megemlítettem neki, hogy fáj a hasam (nem peteérés szerűen). Megnézett ultrahanggal és mondta, hogy jól éreztem, a jobboldali petefészkemben van egy 3cm-es ciszta, ami menstruációval távozni fog, de addig nem lehet sportolni stb, mert megcsavarodhat.

Miután elmentem az orvostól összeállt a kép, hogy ez miatt a ciszta miatt késhetett az előző menstruációm 6 napot. Mivel szerintem nem az utolsó menstruációm után alakult ki a ciszta ezért jogosan gondolom, hogy ennek már távoznia kellett volna az utolsó menstruációval.. Mennyi az esélye annak, hogy majd a következővel távozni fog ha az előzővel nem távozott???

Egyszer már volt egy olyan cisztám amiről nem is tudtam, csak azt vettem észre, hogy szex után távozott valami véres vizes valami (szóval nem menstruációval). Egyébként nem volt még ilyenem és már kiolvastam az egész internetet ezügyben és most eléggé meg vagyok ijedve. Van ismerősöm, akinek ilyenek miatt kellett kivegyék mindkét petefészkét.

24/L



2016. dec. 15. 12:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Semmi garancia arra, hogy távozni fog. Nekem is volt. Először pici volt, rendszeresen kellett kontrollra járnom és figyelték, hogy változik-e. Akkor még nem okozott problémát.

Később nagyobb lett és nagyon fájt is a hasam. Nem múlt el, még nagyobb lett, iszonyatosan fájt a hasam, úgyhogy megműtöttek. Szerencsére nem kellett kivenni semmit sem.

2016. dec. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Általában felszívódnak, ha pedig nem, akkor gyakorlatilag kiszúrják egy tüvel, nem egy nagy történet, szó sincs semmi petefészek-eltávolitásrol, jobb lenne ha nem olvasgatnál erről a neten, mert ott teljesem más esetekkel fogsz találkozni, amik súlyosabbak ennél, téged viszont kezel a dokid és ha azt mondta, nagy eséllyel eltűnik, akkor úgy is lesz, csak járj hozzá szorgalmasan és nem lesz semmi baj, van akinek több ciklus után szívódik fel.
2016. dec. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem is volt szeptemberben pont a jobb oldalin egy 3,9 centis. Valószínűleg az előző peteéréskor maradt ott. Más miatt voltan orvosnál, vissza is kellett mennem 10 nap múlva, közben volt menstruációm is és addigra ott sem volt már. Szóval akár 10 nap alatt is eltűnhet. Meglepő módon advil ultra fortét kellett szednem, nem tudom valóban az hatott-e rá. De a fejem tuti nem fájt addig :)
2016. dec. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem egy 5 cm-es cisztám van a jobboldali petefészkemben.. múlt hónapban peteérés után voltam nőgyógyásznál, én is azért, mert fájdogált a hasam. Ultrahangon ki is derült miért.. most voltam menstruáció után uh-n, nem tűnt el.. kisebb lett valamennyivel.. most várom, hogy visszajöjjön a dokim szabadságról és megbeszéljük hogyan tovább.. de én rettegek a műtéttől. Remélem van valami gyógyszeres kezelés előtte vagy ilyenek.. egyébként én cickafarkfű teát iszok, azt mondják elvileg jó rá és bízom bennem hogy valahogyan eltűnik/felszívódik.


22L

2016. dec. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4: jaj ne igyál ilyet! A cickafarkfű emelheti az ösztrogén szintet. És a cisztás problémák általában megemelkedett ösztrogén szinttel járnak. Szóval így csak rontasz rajta. Akár még több is lehet.
2016. dec. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!