Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Visszatérő hüvelygomba, égő...

Visszatérő hüvelygomba, égő érzés csillapítása?

Figyelt kérdés
Múlt hónapban kaptam kezelést, ugy ahogy elmúlt, nem volt viszketés, de pár napja ismét bővebb lett a folyásom és egy aktus után be is sárgult, valamint visszatért a viszketés, ami megőrjít. Az orvos csak kedden tudna fogadni, de arra kell megjönnie a menstruációmnak, ugyhogy elhalasztottuk. Nem zavar más csak ez az égető viszketés, van valakinek ötlete, hogy mit tegyek? Úgy tünik, hogy a canesten nem vált be, sőt lehet, hogy a depresszióm és a legyengült immunrendszerem miatt nem szabadulok töle...
2016. dec. 18. 19:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Azért nem hat a Canesten, mert az gombás fertőzésre van, neked meg a leírtak alapján valószínűleg nem gombás fertőzésed van, hanem inkább bakteriális. Arra meg megint csak más kezelés kell.

Egyébként azért azt megkérdezném, hogy az orvos legutóbb hogy kezelt ki? Azt mondta, hogy gombás fertőzésed van és írt fel valamit kúpot, vagy csinált hüvelykenet tenyésztést is? Mert ha az utóbbi elmaradt, akkor nem csodálkozz, hogy megint benne vagy.

Illetve nem tudom, hogy élsz-e nemi életet. Ha igen, a partnered kezelve lett? Mert ha nem, akkor ő szépen visszafertőzhetett, ilyenkor mindig páros kezelés kell!

És ha annyira viszket, akkor menj el holnap reggel a kórházba és ne várj keddig az orvossal.

2016. dec. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az orvos elintézett, hogy gomba és canesten, sajnos. Most ezért is kerestem komolyabb dokit, de ő nagyon foglalt. Kis városban élek, itt egy nőgyógyász van, ezért kell halasztanom, mert nagyobb városokban mind ennyire foglaltak. Valószinű még a kedd sem lesz jó, mert mint írtam, pont aznap kell megjönnie a menstruációmnak. Nem élek kapcsolatban, de van egy barátság extrákkal féle partnerem, ő évek óta párkapcsolatban él, de természetesen vele is beszéltem és azt mondta, hogy nekük semmi tünetek a barátnőjével, fene tudja, eddig valóban nem volt gond, legfeljebb megszakítom ezt a kapcsolatot. A viszketés nem folytonos, viszont idegesítő és ég a hüvelyemnél, gondoltam talán van valakinek ideiglenesen valami ezt csillapító ötlete.
2016. dec. 18. 19:33
 3/4 anonim ***** válasza:

Mindenképpen keress másik dokit, mert ez esélyes hogy nem gomba. Másik magándoki?

Másrészt a pasik sokszor hordozók, mindig kezelni kell a partnert, függetlenül a tünetektől! Sőt lehet hogy a barátnőjén nem jelentkezik a tünet mert pl erős az immunrendszere.

2016. dec. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Betadine hüvelykúpot vegyél magadnak a patikában! Ez bakteriális és gombás fertőzésre is jó.
2016. dec. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!