Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Zsíros haj ellen mit?

Zsíros haj ellen mit?

Figyelt kérdés
Nyáron ottalvós táborba megyek és nem tudok majd hajatmosni mert elég kevés víz van ott és spórolnunk kell majd vele. Viszont nagyon gyorsan zsírosodik a hajam. Sajnos ráálltam a mindennapos hajmosásra és ez csak tovább fokozta...Most mit tegyek?

2016. dec. 21. 18:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyárig még rengeteg idő van. Most úgyis itt a téli szünet próbáld meg ritkábban mosni. Vagy váltsál sampont hátha az jobb a hajadra.
2016. dec. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Rendben! Megpróbálom! Más valami? Köszi a gyors választ!
2016. dec. 21. 18:25
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg kitolni a hajmosásokat, nyárig még javulhat a helyzet.

Nekem is gyorsan zsírosodik, de ez a sampon [link] bevált, ezzel 3 napot kibír simán. Vannak elég jó száraz samponok is, azokkal is ki lehet tolni a hajmosást 1-2 nappal, ha nagyon muszáj.

2016. dec. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Van még bő fél éved nyárig... tudom, hogy ez a naponta hajmosás konkrétan mentális betegséggé tud alakulni, függőség, mint a dohányzás... de ugyanúgy ki kell bírni, amíg javul a helyzet.

Bármily hihetetlen, de hacsak nem végzel különösen mocskos munkát, bőven elég hetente egyszer hajat mosni. Van, akinek másfél hét után sem lesz zsíros. Ez nem igénytelenség, bármennyire is fujjognak rá, hanem ez az egészséges haj. Amit nem kell naponta mosni.

Na most, nyilván baromi nehéz lesz neked erről leállni, de a nyári tábor miatt, és hosszú távon is megéri, ha sikerül.

Először csak bírd ki két napig, mondjuk két héten át. Aztán 3 nap 2 hétig, 4 nap.... szépen fokozatosan.

Ha viszketni fog, bírd ki. Azzal meg ne foglalkozz, hogy csúnya a hajad. Tél van, ha kimész, vehetsz fel sapkát, benn meg senki nem nézi. Ha összekötöd, nem is látszik.

Hidd el, ha hagyod, hogy a bőröd és a hajad tisztítsa önmagát, akkor nem fog kórosan zsírosodni.

2016. dec. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egyébként, az én hajamra eddig rengeteg sampon közül a WU2 vált be legjobban. Próbáltam már bio sampont, gyógynövényest, bánfit, drágát, illatosat, mindent, de a Wu2 a legjobb. Van belőle zsíros hajra való. Az én hajam derékig ér, és hetente egyszer bőven elég mosnom, de szinte nem is zsírosodik két mosás között.

A heti egy hajmosás viszont alapos, 2x-3x is átdörzsölöm a fejbőröm jó alaposan a samponnal, jó alaposan átöblítem, és szigorúan csak a végét balzsamozom. Azon kívül pedig nem nagyon használok semmilyen hajápolót, néha, ha makacskodik, akkor fújós balzsamot, de egyébként semmit, és nem is vasalom. Talán ez is segített, hogy egyszer csak nem zsírosodott többé.

2016. dec. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat!!!
2016. dec. 21. 21:09
 7/8 anonim ***** válasza:
32%
borotva
2016. dec. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
:D
2016. dec. 22. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!