Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Eseményutáni (escapelle)...

Eseményutáni (escapelle) tapasztalatok, mitől késik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azzal kezdem,hogy igen tudom, rengeteg ilyen kérdés van, de mindegyik más. Kíváncsi vagyok mások tapasztalatára.

Szóval az történt, hogy dec. 18.-án együtt voltam a párommal és sajnos kiszakadt a gumi.A menstruációm aznap múlott el, de az aktus után újra vérezni kezdtem, ez egy napig tartott. A végén vettük észre, hogy egy apró lyuk van rajta, amin ki tudott szivárogni az anyag. Sok nem kerülhetett belém az tuti, mert sok volt az óvszerben. Megijedtem és másnap, a a balesetre 12 órára bevettem egy escapellét. Rá 6 napra megjött a menzeszem, kicsit kevesebb volt , mint általában. Viszont azóta nem jött meg.. teszteltem az aktust követő 18. napra és negatív lett.

Terhes lehetek a vérzések ellenére?



#Escapelle #eseményényutáni
2017. jan. 20. 13:17
 1/2 anonim válasza:
Az escapelle az egyik legmegbízhatóbb és leghatásosabb esemény utáni tabletta. Az esetek túlnyomó részében nem lehetsz terhes , de 1% esély van rá. Ha véreztél utána az nem gond, de a leírásod szerint még van 6 napod hogy menstruálni kezdj. Mivel megszakítottad a szervezet egyik folyamatát, valószínűleg bezavart egy másikba és még fog változni az időpont amikor menstruálni kezdesz.
2017. jan. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!

A ciklusaim ált. 28 naposak, de volt már 24 és 30 is. Ha a tabletta utáni vérzést normális menzesznek tekintem ma kéne, hogy megjöjjön. Azt olvastam ha van utána több napon át tartó vérzés akkor kizárható a terhesség, meg ugye a teszt is negatív lett, de ezektől függetlenül félek, remélem a napokban megjön.

2017. jan. 20. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!