Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy lehet leküzdeni a nőgyógy...

Hogy lehet leküzdeni a nőgyógyász elleni érzéseket? Engem leginkább a borzasztó kiszolgáltatottság zavar, a megalázottság!

Figyelt kérdés

Még nem voltam, de nagyon ideje lenne elmennem. Amúgy is olyan ember vagyok, akit nagyon sokáig szekáltak, kinéztek maguk közül a többiek, azóta minden egyes helyzetet kerülök, amiben "alulmaradnék" és kiszolgáltatva lennék.

Plusz gyűlölve gondolok arra is hogy fiúnak lenni mennyivel jobb, és utálom hogy nem annak születtem hanem lánynak. Azokkal mindig csak a probléma van. Szóval minden ilyen női szar valami irdatlan ellenérzést vált ki belőlem, pl. szőrtelenítés (ezt azért megcsinálom, ahol muszáj), szépségápolás, menstruáció, anyának lenni, és mi lehetne nőiesebb nyavalya a nőgyógyásznál? Szóval valami tanács? Hogy kezdjek egyáltalán neki? Anyámra nem számíthatok, elköltözött és magamra hagyott.

Köszönöm ha valaki érdemben segítene!



2017. jan. 25. 13:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából megértelek - mondjuk én azért nem vagyok ennyire "radikális".

20 éves létemre még nem voltam nőgyógyásznál, pedig minimum évente nem ártana elmenni, márcsak a szűrések miatt is.


Jó lenne, ha valaki tényleg tudna valami hasznos választ adni, hogy mivel tudjuk legyűrni ezt a nőgyógyász-iszonyatot.

2017. jan. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
(bocsi nincs ekezetem)Kezdetnek erdeklodj az ismerosoknel,h ok kihez jarnak es mi a velemenyuk.De itt is csomo dokirol talalsz velemenyt.Lehet konnyebb lenne,ha egy nohoz mennel.En alapjaraton nem erzem magam megalazva a nogyogyasznal,mert,h nincs is benne semmi megalazo,de sajnos vannak olyan orvosok akik azza teszik.Oket hagyni kell a francba az egeszseged fontosabb mint,h az ilyenek miatt ne menj el legalabb evente egyszer.Es vannak nagyon megerto lelkiismeretes orvosok is.
2017. jan. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%

Jó lenne, ha valaki ismerős tudna ajánlani egy jó, rendes nőgyógyászt. Ez kb. olyan, mint én a fogorvossal, akárkinek nem nyitom ki a számat, csak akiről tudom, hogy szakmailag jó és kedves is (néha sajna elköltözöm és kockáztatnom kell, az szörnyű, de egy rossz szóra otthagynám).


Nőgyógyásznál sosem voltam és nem is tervezem, de nekem orvosfóbiám van s jó génjeim. Inkább a halál, mint egy orvos, hacsak nem tört el valamim. Részvétem mindenki felé, aki tart az orvostól, de valamiért mennie kell. De tuti vannak jó orvosok. S érzékeny emberek is, akik normál esetben is rosszul élek meg a dolgot, miközben nem kéne, ez az orvos dolga, az embernek magának pedig teste van, ez természetes. De egy durvább orvos az szörnyű. Kutakodj, hogy jóhoz kerülj.

2017. jan. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is sokáig féltem, ezért barátnők által ajánlott magándokihoz mentem. Amikor bementem határozottan elmondtam hogy nem voltam még, szeretném ha elmondana mindent. Aranyos volt, tényleg mindent elmondott! Ha látják hogy határozott vagy (belül bármennyire is félsz, de kívül azért keményebbnek látszol :D) akkor nem mernek szemetek lenni amúgy az orvosok. Jópár éve sajnos muszáj járnom több helyre (főleg tb-s dokik mert nem tudom megfizetni a magánt minden területen) és volt olyan aki ha megérezte hogy rossz passzba vagyok akkor próbálkozott ilyesmivel pl háziorvos. Nem hagytam neki, látta hogy lepereg és nem próbálkozott lehúzni, hülyeségeket traktálni. Ilyenkor kérdeztem valamit és néztem rá a szemébe hogy várom a választ.


Egyedül járok az elejétől fogva, nem szeretek mással menni valamiért. Nekem sokat segített a praktikus öltözet: hosszú felső! Zokni marad mindig ha van rajtam, ilyenkor próbálok olyat felvenni amit szeretek amúgy.

Nekem férfi az orvosom, de nálunk a nőinek nagyon nincs jó híre. Be is vált. Egy gondolat van mindig benne: ő orvos, ő tud segíteni, magam miatt vagyok itt, nem egy pasi ilyen szempontból, hanem egy ember aki segít, naponta sok ilyet lát, sokszor elég durvát, néniket, kismamákat, piercinget, tépőzárat, Citroent szóval mindent, az enyém is csak egy! Sokszor az asszisztenssel többet beszélek aki nő és megnyugtató az a pár perc :) Amikor muszáj volt kérdéseket feltennem akkor fogtam egy noteszt és felírtam őket, a számomra is kimondható szavakkal (amit ki is merek hangosan pl hüvely, menzesz, együttlét, partner, ami miatt nem kell kellemetlenül éreznem magam) és sokkal jobb volt úgy hogy nem feszengek. Ma már bármiről beszélgetek a dokival is és az asszisztenssel is. A konkrét vizsgálat alatt pedig kiszúrok valami pontot és azt lesem, valami kellemesre gondolva.

2017. jan. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ha nagyon szégyenlős vagy akkor női orvost keres,előtte könnyebb levetkőzni.Ha tudsz magánorvost keres,igaz fizetni kell(árakat neten is feltűntetik a romok)de már a pénz miatt is empatikusabb,diszkrétebb lesz.


És magán rendelésen csak az orvos lesz jelen a vizsgálatnál,mert lesz egy elfüggönyzött vizsgálóágy,míg sztk-s rendelésen erre nem figyelnek.


Mindenképp keress egy rendes orvost és készülj fel hogyan zajlik a vizsgálat,erről is találhatsz videókat.



Azt tud a fiúknak se olyan jó!

Hallottál már az iskolaorvosi vizsgálatokról!

Na egyre több helyen az iskolaorvosok a fiúkat felszólítják a boxer lehúzására,tehát hogy meztelenre vetkőzön a 90%-ban nő iskolaorvos és asszisztense előtt és húzza hátra a fitymáját!!!

Nem tudják a gyerekek hogy nem kötelezhetik erre,és a szülők se világos írják fel erről őket!

Gondolj bele ha ilyen szégyenlős vagy,milyen érzés lett volna 12-17 évesen ha 2 férfi iskolaorvos besétált volna közölte volna vetkőzni meztelenre!

Na úgy nekik se olyan jó!

2017. jan. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves válaszokat! Örülök hogy nem vagyok egyedül ezzel az érzéssel...

Érdeklődöm folyamatosan, de annyira változó, megoszló véleményeket kapok, hogy igazából a nullán érzem magam, mintha nem is kérdezősködtem volna. :(

2017. jan. 25. 22:57
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Emellett jo lenne felkeresned egy pszichologust, mett abmpt rmális modon állsz a nöiségedhez.

A nögyogyész meg olyan, hogy tul kell rajta lenni és kész. Bemész egyhez (nem évekig válogatod, megkérdezel 2-3 embert és ameéyik szimpi), határozottan elmondod, mi a baj, megvizsgál (jo ez szar, de én ilyenkor elvonulok valami képzeletbeli helyre arra az egy percre), és kész.


De azt vedd számitásba, hogy amig nyug neked nonek lenni, addig barátod sem lesz, pl.


A mensit, a szört én sem szeretem, de azt, ahogy a párom rám néz, vagy mikor ugy leteper és csokol, hogy moccanni sem tudok imádom. Imádom, hogy gyengébb vagyok, de ö biztonságot ad, imádom amikor bennem van stb. Szeretek nö lenni, de csak mert a baráton ezt hozza ki belölem. :)

2017. jan. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Majdnem 2 éve van párom.
2017. jan. 26. 12:18
 9/9 anonim ***** válasza:
Voltál?
2017. szept. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!