Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit jelentenek ezek az értékek?

Lusta kutya kérdése:

Mit jelentenek ezek az értékek?

Figyelt kérdés

Voltam vérvétel+vizelet vizsgálaton és a következő értékek lettek rosszak, de a házi orvos azt mondta hogy jók az értékeim.


VVT süllyedés: 21,0

Fehérvérsejt: 3+

Laphámsejt: 4+

Kálcuim oxalát: ritka


Szóval tudnátok benne segíteni, hogy mi a bajom vagy merre menjek tovább? Esetleg hasonló tapasztalatok?



2017. jan. 25. 19:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezek egy-egy értékek, azzal nem szoktak foglalkozni főleg ha nem kapcsolódik más hozzá. Ha valamiben nem biztosak, továbbküldenek úgyis. Fehérvérsejt lehet egy enyhe megfázástól, gyulladt ínytől - nekem is így volt. Voltál mostanában beteg? Menzesz? Gyógyszerek?
2017. jan. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sehova ne menjél, lényegtelen eltérések.
2017. jan. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
nekem úgy tűnik, hogy veseköved vagy homokod van, emellett gyulladás(valószínűleg húgyúti). szerintem menj el urológushoz. ha jól emlékszem 20-ig jó a süllyedés, 21 még nem vészes, de ha a 3+ 30.000-ret jelöl, azért az gáz. fontos lenne a referencia érték illetve a mértékegység is. vagy csak 3 meg 4 keresztes?
2017. jan. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A süllyedésed 1-el több mint a referenciaérték. Ez jelenthet akár egy enyhe megfázást is,de lehet laborhiba is. A vizeletedben azért van fehérvérsejt és laphámsejt,mert nem katéteres vizeletet néztek,hanem olyat ami végigfolyik a húgycsövön,külső nemi és húgyivarszerveken ahonnan szennyeződik. A Ca oxalát egy vesekő képző anyag,ami okozhat vesekövet,homokot,de ha nincs panaszod ,nincs vér a vizeletdben akkor nem kell ele foglalkozni. Semerre ne menj tovább! Igyál sokat,hogy mindig alaposan mosd át a vesédet!
2017. jan. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Első valaszolonak menzes az mostanában kell hogy legyen, gyógyszert csak a szokásos vérnyomás gyógyszereket szedem.
2017. jan. 25. 21:14
 6/6 A kérdező kommentje:

3. Válaszoló csak a csillagok vannak feltüntetve , semmi referencia érték nincsen megadva.


Ugy látom nem kell aggódnom az eredmenyeim miatt.

Köszönöm a válaszokat!

2017. jan. 25. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!