Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló abbahagyása...

Fogamzásgátló abbahagyása utáni menstruációról?

Figyelt kérdés

Több éve szedek fogamzásgátlót, de most abba szeretném hagyni gyermekvállalás miatt. Februárra van még egy levelem.

Egyszer kihagytam egy hónapot, majd újra szedtem, úgy emlékszem akkor meg sem jött. De ez még fiatalabb koromban volt, nem tudom feleleveníteni.

Szerintetek össze-vissza fog megjönni utána? Mik a tapasztalataitok ezzel kapcsolatban? Ti vártatok a terhességgel a gyógyszer abbahagyása után?

Mi mindenképpen szeretnénk még júliusig, addig védekeznénk.

Szeretném, ha minden hormon kiürülne a szervezetemből, és tudnám számolni a peteérésem (feltéve ha nem zavarodna meg a ciklusom).



2017. jan. 28. 13:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezt nem tudni, hogy hogy fog alakulni.

Nekem abbahagyást követően azonnal minden helyreállt, rendesen menstruáltam. 1 hónapot vártunk a babatervezéssel abbahagyás után, hogy lássuk, hogy minden megindul-e a maga útján, de minden rendben volt, úgyhogy 1 hónap után már próbálkoztunk, a 7. hónapban pedig már össze is jött.

Amúgy ma már nem kell megvárni, hogy kiürüljenek a hormonok, ugyanis a mai fog. gátlók annyira kevés hormont tartalmaznak, hogy gyakorlatilag egyetlen nap alatt képesek kiürülni, nem véletlenül gond, ha kimarad egy szem.

Ami viszont eltarthat hosszabb ideig az az, hogy minden természetes folyamat beinduljon a szervezetben.

Tehát ha abbahagyod, akkor várd meg majd az első menzeszedet, ha minden oké, akkor nyugodtan próbálkozhattok, nem szükséges hónapokat várni.

2017. jan. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. jan. 28. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!