Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fáj a derekam amikor megjön a...

Fáj a derekam amikor megjön a havim mit csináljak?

Figyelt kérdés
Amint megjön a menstruációm megfájdul a derekam és szinte egész nap fáj. Mit tehetek ellene? Fájdalomcsillapító nem igen használ, tudtok valami teát vagy ilyesmit ajánlani? Egyáltalán miért fáj akkor?
2010. máj. 6. 19:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Az ok, hogy a méh és a tartóizmok feszülnek. A meleg jót tesz a derékfájás ellen, illetve ami még segit, az orbáncfüolajjal bedörzsölni a keresztcson tájékát.
2010. máj. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ezzel nők milliói vannak így. Azért vannak fájdalmaid, mert a méhnyak kitágul, hogy a vér távozhasson, ez és az izomösszehúzódások okozzák a fájdalmat. Nem a derekad fáj, oda csak kisugárzik.

Erre görcsoldót használj, ne szimpla fájdalomcsillapítót. Én Meristin-t használok, az sajna receptköteles, de elég jó. Még az Apranax is nagyon klassz, bár abból kettőt kell egyszerre bevennem.

Használ a hasad melegítése, a torna (nem durván!), vagy az alkohol, ami vérbőséget okoz és megszűnteti a görcsöt.

Nekem a teák nem használtak, de drogériákban vannak erre valók.

2010. máj. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azt azért tegyük hozzá, hogy az alkohol és a fájdalomcsillapító általában kizárja egymást.
2010. máj. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jó, természetesen nem egyszerre kell őket bevenni, de gondolom, ezt a kérdező is vágja. Én, ha otthon vagyok, és nincs semmi dolgom, nem készülök sehová (mondjuk vasárnap délután), fájdalomcsillapító helyett mindig az alkoholra szavazok, de szigorúan csak HELYETTE.
2010. máj. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én ilyenkor beveszek 6db nospát, mármint úgy félóránként 1-et, s akkor elviselhető :)
2010. máj. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
és tegyük azt is hozzá, hogy az alkohol úgy értendő, hogy egy kupaknyi max....
2010. máj. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2010. máj. 8. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!