Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A nőgyógyászati lelet és...

A nőgyógyászati lelet és nőgyógyászati citológia között mi a különbség?

Figyelt kérdés

Nem vagyok otthon a témában, az RTK-ra szeretnék majd tovább menni és kicsit összezavarodtam, hogy mit kérnek egészségügyi vizsgálatra...így írja:


"nők esetében egy hónapnál nem régebbi nőgyógyászati lelet"


"nőknek az egy évnél nem régebbi nőgyógyászati citológiai vizsgálat eredményét is be kell mutatnia"


Szóval akkor ez 2 külön dolog? Mi a különbség?



2017. febr. 19. 15:26
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
A nőgyógyászati lelet az az ami kimutatja van-e nemi betegséged, fertőzésed más probléma stb.. a citológia pedig a rákszűrés.
2017. febr. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

És ezt 2 külön alkalommal csinálják meg? Külön-külön a kettőt? Valamint mind2 helyre a háziorvosnak kell beutalót adnia?


ps.: nekem citológiai vizsgálatot hogy csinálnak, ha szűz vagyok? Azt olvastam, hogy úgy nem szokták..

2017. febr. 19. 15:34
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A nőgyógyászati lelet tartalmazhatja a rákszűrés eredményét is, viszont egy csomó más dolgot is. Fertőzést, gyulladást, cisztát, miómát, stb., amit kézi vizsgálattal, ultrahanggal, tenyésztéses vizsgálattal állapítanak meg. A citológia pedig egész konkrétan a rákszűrést jelenti.

Leletet az adott nőgyógyászati látogatásról kapsz, amikor is megvizsgált az orvos és leírja benne, hogy mit tapasztalat a vizsgálat során. Viszont ehhez nem kell feltétlenül rákszűrést is csinálnia. De ebben az esetben neked kell az is még.

2017. febr. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Magán rendelésre nem kell beutaló a korházit nem tudom.Ha igen akkor a háziorvos tud adni.Elmész nőgyógyászhoz aki megvizsgál és erről ad majd egy leletet.Akkor ott kérheted,h csináljanak egy rákszűrést is ennek az eredményére majd várni kell.Szóval két külön leleted lesz.
2017. febr. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
És miből áll egy ilyen vizsgálat? Kicsit félek tőle, mivel még sosem voltam.
2017. febr. 19. 18:46
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ,h hova mész.Van ahol csak kézzel vizsgálnak.A doki kitapogatja,h rendbe vannak-e bent a dolgok.Ahol van ultrahang ott inkább azt használják.Gondolom mivel szűz vagy hasi ultrahangot fognak csinálni.A rákszűrést nem tudom,h megcsinálják-e neked.De először kicsit kitágítanak egy eszközzel és azon keresztül egy "pálcával" vesznek mintát.Kicsit kellemetlen,de kilehet bírni.Ha van rá lehetőséged inkább magánrendelésre menj,ott normálisabban bánnak az emberrel.
2017. febr. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!