Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez normális ilyenkor?

Ez normális ilyenkor?

Figyelt kérdés

Ma jött meg az első menstruációm.

Viszont feltűnt hogy barna. Nem tudom hogy ez normális-e. Ja és még egy kérdés: ilyenkor tudom hogy betétet kell betenni. Melyik a legjobb fajta?

Előre is köszönöm a segítséget.

(Anyukámnak már szóltam, de csak este ér haza)


2017. febr. 28. 17:10
 1/4 A kérdező kommentje:
14/L vagyok.
2017. febr. 28. 17:17
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, normális. Az még alvadt vér, azért barna.

És hogy melyik betét? Kinek mi. Ezt ki kell tapasztalni.

Mert a márkásak ugye eleve jók, de valakiknek az olcsóbb, névtelenebb betétek is beválnak.

2017. febr. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mindenképpen olyan betétet keress, ami nem szagosított! Semmi keresnivalója ott mindenféle vegyszereknek, amivel szagosítják, ha peched van, durva irritációt, allergiát is okozhatnak.

Én a DM-ben kapható Jessát szoktam használni, az például nem szagosított, de lehet, hogy neked más fog beválni.

A barnaság pedig azért van, mert amikor még csak kevés vér jön, az nem folyik ki mindjárt, hanem egy kicsit pang a hüvelyben, ahol eléri a levegő oxigénje és oxidálódik, ezért megbarnul. Teljesen normális jelenség, nincs miért aggódni.

Ha majd erősebben fog jönni, olyan is előfordul, hogy kis "darabkákat" látsz a betéten, ami általában méhnyálkahártyadarab. Undin hangzik meg néz ki, de az is teljesen normális, úgyhogy ne ijedj meg, ha ilyet tapasztalsz. ;)

2017. febr. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Sokat segítettetek.
2017. febr. 28. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!