Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mivel hozhatnám meg a menstruá...

Mivel hozhatnám meg a menstruációm?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nem pár nappal előrébb szeretném hozni a menzeszem, a problémám a következő: december óta (több, mint 3 hónapja) nem jött meg. Egyébként sokszor kimaradt hosszabb időre, voltam miatta nőgyógyásznál kb. fél éve, mert kicsit zavart, de azt mondta ez normális a korom miatt(17 vagyok és 13 éves korom óta menstruálok) Most viszont a kimaradás kellemetlen volt olyan szempontból, hogy volt szexuális kapcsolatom, bár rendesen védekeztünk, de azért a késés miatt mindig ott volt bennem a félelem. Ezért döntöttünk úgy, hogy akkor legyen a fogamzásgátló, felírták a Diane bevont tabletta nevű gyógyszert nemrég, viszont ugye a menstruáció első napján kell elkezdeni szedni, az orvos azt mondta ha még 2(!) hónapig nem jön meg akkor menjek vissza. Kicsit sokallom ezt az időt, ezért szeretnék rásegíteni valamivel. Van bármi ötletetek? Ha valami speciális készítmény, akkor légyszi beszerzési helyet is írjatok. Köszi előre is a válaszokat:)

2017. márc. 7. 19:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Neked egy jó endokrinológus kellene, aki megoldja a problémát, nem pedig elfedi egy gyógyszerrel. Fogamzásgátló mellett se lesz menstruációd. Az megvonásos vérzés, és semmi köze a menstruációhoz. Miért nem nézik meg a hormonjaidat ahelyett, hogy gyógyszerrel tömnek?

20N

2017. márc. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szia! Ötletem sincs, hova menjek így 17 évesen, vidéken... :(
2017. márc. 7. 19:32
 3/7 anonim ***** válasza:
A legközelebbi kórházba. Szedheted több évig a fogamzásgátlót, de a probléma megmarad, csak nem látható kívülről. Én így nem kezdeném el a gyógyszert, nem éri meg. :/ Klinikán bejelentkezés nélkül fogadnak szerintem, csak ki kell várni a sort.
2017. márc. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Felek hogy "hulyenek" neznek:( sztkba visszamegyek jovoheten masik orvoshoz, meglatom mit mond... Szerintetek mondhatom, hogy nem erzem ugy hogy megfeleloen kivizsgaltak volna, vagy ez negativan hat?
2017. márc. 8. 10:12
 5/7 anonim ***** válasza:
Az negativam fog hatni. Nem fognak hülyének nézni, de ehhez tényleg endokrinológus kellene. :/
2017. márc. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
51%
Mert 17 évesen kötelező szexelni,gondolom...
2017. márc. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval, endokrinológiára jelentkezz be! A házidokid megmondja hol van a legközelebbi.
2017. márc. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!